Meklēt
Izvēlne

LMA koris Senais Kalns

Latvijas Mākslas akadēmijas jauktais koris “Senais Kalns”- mākslinieciski dzīvespriecīgs kolektīvs, kas skaidri zina: dziedāt, koncertēt un pavadīt laiku lieliskā kompānijā “nekad nav gana”.  Šis teiciens ir kļuvis par mūsu kolektīva moto, jo, lai gan pats koris ir vecāks kā liela daļa tā dalībnieku, vēlme muzicēt, jautrība un entuziasms ir nezūdošs.

Tradicionāli korī mākslinieciski dzied ne tikai Mākslas akadēmijas topošie, esošie un bijušie studenti un pasniedzēji, bet arī visdažādāko profesiju pārstāvji, veidojot draudzīgu, daudzveidīgu, dažādu paaudžu kolektīvu.

“Senā Kalna” repertuārā ir visdažādākā mūzika, sākot no renesanses laika madrigāliem, līdz džeza apdarēm, Dziesmu svētku repertuāram un gan latviešu, gan ārzemju komponistu klasiskajai un modernajai mūzika. Jo mūsu nosaukums “Senais Kalns” rāda nevis dziedāšanas virzienu vai dziedātāju vecumu, bet gan atsaucas uz reiz diženo, daudzveidīgā darbībā rosīgo Kubes kalnu, kā vietā nu slejas Mākslas akadēmijas fascinējošā ēka.

Kora koncertdzīve ir pietiekoši aktīva – savas mūzikas programmas dziedam gan Rīgā, gan Latvijas pilsētās, draudzējamies ar Viļņas un Tallinas Mākslas augstskolām. Tradicionāli piedalāmies Mākslas akadēmijas karnevālos. Latviešu Dziesmu un Deju svētki ir obligāts kora notikums. Latvijas Mākslas akadēmijas koris regulāri piedalās Baltijas studentu Dziesmu svētkos Gaudeamus, Ziemeļvalstu dziesmu svētkos un Rīgas svētkos.

Vidēji gadā koris sagatavo 2-3 jaunas koncertprogrammas. Mūsuprāt interesantākās pēdējo gadu koncertu programmas -

Ebreju mūzikas programma – Hanerot Halalu,
Āfrikas mūzikas programma – Baba Yetu,
Īru mūzikas programma – Media Vita,
Itāļu kino mūzikas programma – Parla Piu Pianu,
Latviešu mūzikas programma – Rainis. Baznīca. Tēvs. 

Kora Senais Kalns diriģenti – Einārs Verro un Zane Kažēna. Kora mēģinājumi notiek otrdienās un trešdienās, 18.30 – 21.00, Kronvalda bulvārī 4, 1.auditorijā.
www.senaiskalns.lv

Kontakti