Meklēt
Izvēlne

LMA koris Senais Kalns

Latvijas Mākslas akadēmijas jauktais koris “Senais kalns” – mākslinieciski dzīvespriecīgs kolektīvs, kas skaidri zina: dziedāt, koncertēt un pavadīt laiku lieliskā kompānijā “nekad nav gana”. Šis teiciens ir kļuvis par kora moto, jo, lai gan pats koris ir vecāks kā liela daļa tā dalībnieku, vēlme muzicēt, jautrība un entuziasms ir nezūdošs. 
Tradicionāli korī mākslinieciski dzied ne tikai akadēmijas topošie, esošie un bijušie studenti un pasniedzēji, bet arī visdažādāko profesiju pārstāvji, veidojot draudzīgu, daudzveidīgu, dažādu paaudžu kolektīvu.
Kora repertuārā ir visdažādākā mūzika, sākot no renesanses laika madrigāliem, līdz džeza apdarēm, dziesmu svētku repertuāram un gan latviešu, gan ārzemju komponistu klasiskajai un modernajai mūzika. Jo mūsu nosaukums “Senais kalns” rāda nevis dziedāšanas virzienu vai dziedātāju vecumu, bet gan atsaucas uz reiz diženo, daudzveidīgā darbībā rosīgo Kubes kalnu, kā vietā šobrīd atrodas akadēmijas fascinējošā ēka.
Kora mēģinājumos tiekamies divreiz nedēļā, koncerti – kad un kur gribam un vajag. Mēs draudzējamies un izbaudām ciemošanos pie Viļņas un Tallinas Mākslas akadēmiju koriem, šad tad pabraukājam arī kaut kur tālāk, un, protams, bieži koncertējam dažādās Latvijas vietās un pasākumos. Tradicionāli piedalāmies studentu dziesmusvētkos “Gaudeamus” un mūsu pašu Dziesmu un Deju svētkos, kā arī vidēji gadā sagatavojam 2-3 pašu koncertprogrammas. 
40 gadu pastāvēšanas laikā esam izmēģinājuši spēkus gan kā lielizmēra koris, gan sakoncentrējušies līdz kamerkora apjomam, bet šobrīd atkal augam plašumā, jo izrādās, dziedātāju Latvijā, kam nekad nav gana, joprojām netrūkst.
Svarīgākie notikumi:
2018. gads: Latvijas simtgades Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki; Kora Senais kalns 40 gadu jubilejas koncerts Latvijas Mākslas akadēmijā; koncerts Tartu kopā ar Tartu Universitātes kori; Baltijas valstu studentu dziesmu svētku “Gaudeamus” ieskaņas koncerti Liepājā, Rīgā un svētkos Tartu, tradicionālais Ziemassvētku koncerts un vēl citi dažādās Latvijas malās.
2014. – 2017. gads: daudzpusīgi un daudzveidīgi koncerti no Červonkas līdz Viļņai, Pasaules koru olimpiāde un Ziemeļu valstu dziesmu svētki, kā arī daudz citu koncertu ar interesantu un daudzveidīgu repertuāru.

Vadītāji:
Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Einārs Verro
Diriģente Zane Kažēna
Mēģinājumu vieta:
Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Mēģinājumu laiki:
Otrdiena 18.30 - 21.00
Trešdiena 18.30 - 21.00

Kontakti