Laipni lūgti jaunajā mājaslapā! Kamēr vēl informācija tiek pilnveidota, ir pieejama iepriekšējā mājaslapa šeit.

Meklēt
Izvēlne

Tekstilmāksla

Nodaļa

Vizuālās mākslas nodaļa

Studiju ilgums

Pilna laika klātiene BA - 4 gadi / MA - 2 gadi

Apraksts

LMA Tekstilmākslas apakšnozares studiju saturs veidots tā, lai veidotu domāšanu un prasmes par tekstilu kā starpdisciplināru mākslas jomu, kurā iespējams darboties kā mākslas, tā dizaina laukā. Tekstils ir viens no daudzpusīgākajiem materiāliem, un, gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē, ir patiesi fleksibls – šķiedras māksla, auduma virsmas dizains, trīsdimensionāli objekti, klasiskais un eksperimentālais gobelēns, digitālais audums, interjera lietu radīšana un ekspozīcijas dizains, mājas tekstils un sadzīves priekšmeti ir neliela daļa, ko iespējams apgūt, strādājot ar tekstilmateriālu. 
Studējot dažnedažādas tehnikas, savu roku trenējot gan tekstila klasikā, gan veidojot eksperimentus un radot autortehnikas, to apvienojam ar uz oriģināliem un funkcionāliem risinājumiem orientētu, kā arī konceptuālu domāšanu, tādējādi Mākslas akadēmija veido Latvijas mākslas pasaules augstāko raudzi – tā iemāca ne tikai perfekti pārzināt savu profesionālo nozari, bet  veido un attīsta radošu domāšanu, paralēli specializācijas studijām piedāvājot arī labi sabalansētu teorētisko priekšmetu klāstu, kas ļaus jums pārzināt kā mākslas vēstures plašo bagāžu, tā būt laikmetīgiem un radoši konkurētspējīgiem. 
Līdztekus studijām apakšnozarē, piedāvājam lieliskas iespējas gūt starptautisku pieredzi tekstila nozarē vairāk kā 20 Eiropas augstskolās un plaša spektra prakses vietās Eiropas uzņēmumos, kā arī iespēju trenēt savu konkurētspēju daudzajos LMA organizētajos stipendiju konkursos.
 

Kontakti

Studentu darbi

Mācību priekšmeti

BAKALAURA programma

Rietumu mākslas vēsture / Latvijas mākslas vēsture / kultūras vēsture / psiholoģija / svešvalodas / Latvijas tekstilmākslas vēsture / zīmēšana / gleznošana / plenēra studijas / dažāda veida kompozīcijas – klasiskā, tematiskā, eksperimentālā, šķiedras un trīsdimensionālā / speciālā skicēšana un dzīvā zīmēšana / ekspozīcijas dizains / digitālā aušana / portfolio / tekstilmateriālu tehnoloģijas / aušanas teorija / datorgrafika (Ilustrator & Photoshop) / klasiskā un eksperimentālā batika / spietspiede / apdrukas / monotipija / sausā un slapjā velšana / klasiskā, eksperimentālā un digitālā aušana / zero waste dizains / eko tekstils / tekstila uzņēmējdarbība /redīmeida kompozīcija / tekstilķīmija / grafika / materiālu un jaunrades studijas / rakstīšanas prasmes

MAĢISTRA programma

Rietumeiropas estētikas vēsture / 20.-21. gs. mākslas un kultūras norises / mākslas pedagoģija un metodika / mākslas izglītības aktualitātes / mākslas pētniecība / daiļrades uztveres psiholoģija / kultūra un politika / vizuālās kultūras semantika / radošās uzņēmējdarbības laboratorija / 20. gs. vizuālās mākslas teorija / projektu vadība / kuratoru studijas / modernisms un modernitāte / kritiskais dizains / pasaules laikmetīgās mākslas vēsture / minimālisms un konceptuālisms / autortiesības / māksla publiskā telpā / kompozīcija / konceptuālā kompozīcija / eksperimentālā kompozīcija materiālā / tekstilmākslas vēsture / pinumu mācība / digitālā aušana / zīmēšana / gleznošana / grafika

Pasniedzēji