Meklēt
Izvēlne

Kustība. Attēls. Skaņa.

Nodaļa

Audio-vizuālās mediju mākslas nodaļa

Studiju ilgums

Pilna laika klātiene BA - 4 gadi / MA - 2 gadi

Katedra internetā

Apraksts

Apakšnozares “Kustība. Attēls. Skaņa” (KAS) studenti apgūst animācijas veidošanas principus un režiju, dažādas digitālo un analogo attēlu veidošanas tehnikas, attīsta konceptuālo domāšanu un tik iedrošināti oriģinālās vizuālās izteiksmes meklējumiem. Studiju procesā tiek apzināts laikā bāzētu mediju daudzveidīgais pielietojums lineāru vizuālo stāstu radīšanā, kā arī padziļināti pētīta izmantoto mediju materialitāte.

Studenti apgūst pašas praktiskās iemaņas kustīgā attēla radīšanā (klasiskā, 2D digitālā, 3D, stop motion animācija), iepazīst digitālā foto un video procesus profesionāli aprīkotā studijā, apgūst praktiskās iemaņas tekstu un attēlu sagatavošanai drukas darbiem (ofseta, digitālā, riso druka un sietspiede), iepazīst skaņu ieraksta un apstrādes pamatus un skaņas pielietojumu mākslas kontekstā, iepazīst VR un interaktīvās tehnoloģijas (Unity, Unreal Engine), kā arī trenējas sava darba eksponēšanai telpā un atbilstošas valodas lietojumā, apraksot savu radošo darbu tekstā.

KAS apakšnozares studentiem ir iespēja papildināt savas zināšanas izvēloties papildus kursus no Audio-Vizuālās mediju mākslas nodaļas programmām (Vizuālā komunikācija un Vides māksla), kā arī iespējama sadarbība ar keramikas, metāla un stikla darbnīcām.

Studiju laikā studējošie sāk iesaistīties Latvijas laikmetīgās mākslas un animācijas profesionāļu kopienā, piedalās animācijas festivālos un veido izstādes.

Studējošie var brīvi izvēlēties noslēguma darba mediju – animācijas filma, instalācija, fotogrāfija, video, skulpturāls vai drukas darbs u.c.

Kontakti

Apraksts

“Kustība. Attēls. Skaņa” apakšnozares maģistrantūrā studējošie specializējas, izmantojot jau bakalaura programmā iegūtās zināšanas un prasmes. Studenti padziļināti attīsta savas radošās un konceptuālās domāšanas īpašības kādā no apakšnozares specifiskajām jomām-  animācijā, digitālajā fotogrāfijā, ilustrācijā, dizaina grafikā vai citā. Teorijas un praktisko kursu kopums veido nepieciešamo kontekstu radošo spēju un praktisko iemaņu padziļinātai izkopšanai. Paralēli studijām studējošais izstrādā maģistra darbu, kas var atbilst gan studējošā specializācijai, gan kādai citai mākslas disciplīnai.

Maģistra darbs tiek veidots kā jaunrades darbs audio-vizuālajā mākslā. Vienlaikus darbā ir arī teorētiskā pamatojuma daļa, atbilstoši studenta izvēlētajai studiju apakšnozarei un tematiskajai jomai, neizslēdzot iespēju tam pretendēt uz citu mākslas disciplīnu.

Kontakti

Studentu darbi