Meklēt
Izvēlne

Elīna Ģibiete

Asociētā profesore

"Nav nozīmes – glezna, izšūts audums vai mākslas projekts. Manuprāt, jebkurš formāts, tēls vai darbību kopums kļūst vienīgi par idejas nesēju, ja tikai vēlies kaut ko teikt. Manā redzeslokā ir dzīves likumsakarības un to tuvplāni. Mani vienmēr urda vēlme saprast, kas lācītim vēderā – hierarhijas spēles, pašas un citu bailes, vājības vai klišejas, personīgās sarkanās līnijas un nerakstītie dzīves likumi, sentimentālas pieķeršanās un banalitātes. Viss šajā dzīvē ir attiecībās un kontekstā, un nereti tieši apkārtesoši, ikdienas rutīnā nepamanīti sīkumi tieši ar vienas sniegpārsliņas spēku izraisa lavīnas efektu.

Process un mērķtiecīgi vai neparedzēti atradumi ir vērtīgākie ieguvumi, kaut ko radot. Radot tu vienmēr uzdod sev kādu jautājumu. Ja neatrod atbildi, rocies dziļāk. Tā gabalu pa gabalam saliekas tava lielā bilde, tomēr tu nekad nezini, cik liela tā patiesībā ir.

Kontrasts, vienpatībā radot intīmu, egocentrisku sava redzesloka attēlu vai azartiskā izaicinājuma un saldā gandarījuma kokteilis, cenšoties radīt skanējumu dažnedažādu instrumentu pilnā orķestrī – mākslinieces un kuratores pozīcijas mani līdzsvaro un neļauj būt dīkstāvē. Tēli, kurus radu – smaidīgs zaķis ar cirvi vai identitātes meklējumi kādā no projektiem –, ir manas domāšanas vēstneši." 

Elīna Ģibiete ieguvusi bakalaura (2004) un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozarē.

LMA asociētā profesore; LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja.

Piedalās izstādēs; daudzu projektu uz izstāžu ideju autore un kuratore. 

M. +371 26575526