Meklēt
Izvēlne

Artis Štamgūts

Docents

Modes mākslinieks Artis Štamgūts darbojas savā zīmolā STATUS BY SHTAMGUTS  kā dizainers un radošais direktors.Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvis maģistra grādu modes mākslā. Papildus modes mākslu studējis Milānas modes akadēmijā – Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) un Berlīnes mākslas universitātē – Universität der Künste Berlin (UDK).

Artis Štamgūts par sevi – strādāju precīzi un ar lielu atbildības sajūtu. Pārzinu  apģērba dizainu/mākslu, vēsturi un lieliski arī tā konstrukciju. Līdz ar to klientam piedāvāju tikai iespējamas, realizējamas idejas, kuras balstās ne tikai uz vīzijām, bet arī uz teorētiskajām zināšanām. Šīs zināšanas dod neierobežotu iespēju realizēt jebkuru vīziju. 
Ar panākumiem esmu startējis gan Latvijas, gan ārzemju konkursos un pasākumos.
Savu stilu raksturotu kā pielāgoties spējīgu, arhitektonisku, ģeometrizēta romantika vai romantisks futurisms. No lakonisma līdz avangardam – no vēsturiski nostalģiska futūrisma līdz mūsdienīgam apģērbam. Robežas ir interesanti pārkāpt, sajaukt un radīt ko jaunu. Veidoju apģērbu gan vīriešiem, gan sievietēm.
Apģērbs tiek izgatavots uz planētas Zeme. Svarīga ir tikai planēta un cilvēce kopumā kā vienota struktūra bez robežām, arī fiziskām. Esmu visas planētas patriots, tādējādi aizdomājos par nākotni un to, ka ir/būs citas apdzīvojamas planētas un, ka konkrēti šis apģērbs ir izgatavots uz planētas Zeme.

Pasniedz:

Speciālā skicēšana, Kompozīcija, Darbs materiālā, Eksperimēntālā kompozīcija, Eksperimentālais darbs materiālā, Bakalaura un maģistra darba vadīšana.