Meklēt
Izvēlne

Auguste Petre

Vieslektore

Auguste Petre ir neatkarīgā kuratore un mākslas procesu pētniece. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Mākslas vēstures un kuratoriālo studiju nozarē un kopš 2021. gada studē doktorantūras programmā Latvijas Kultūras akadēmijā. A. Petres intereses galvenokārt raksturo politikas, vēstures un mākslas attiecības, kā arī 1990. gados dzimušo latviešu mākslinieku radošās izpausmes.

Kopš 2017. gada Auguste Petre darbojas kā mākslas žurnāliste, veidojot publikācijas Latvijas un ārzemju medijiem, tostarp strādājusi par Baltijas redaktori portālā arterritory.com. Kopš 2021. gada Auguste ir vieslektore Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Mākslas akadēmijā.

A. Petre kūrējusi vairākas laikmetīgās mākslas izstādes ar starptautisku mākslinieku dalību, viņa ir arī vairāku izstāžu koncepciju un pavadošo tekstu autore. Kopš 2020. gada Auguste Petre ir “Rīgas Mazākās galerijas” programmas direktore un “Rīgas Mazāko izsoļu” cikla līdzautore, savukārt kopš 2022. gada darbojas pie Rakstniecības un Mūzikas muzeja jaunās ekspozīcijas izveides.