Meklēt
Izvēlne

Ieva Iltnere

Emeritētā profesore

Ieva Iltnere savos darbos caur asredzīgiem, laikmetu definējošiem un vienlaikus intīmiem sižetiem par vispārinātām tēmām, kas skar cilvēka dabu, ģimeni un sabiedrību. Vairāk kā trīsdesmit gadu ilgā laika posmā Iltnere attīstījusi atpazīstamu tēlu sistēmu ar spilgti individuālu glezniecisko rokrakstu un izsmalcinātību formā un kolorītā. Viņas tehniski nevainojami nostrādātajās gleznās pārlaicīgs estētisms, ornamentalitāte un glancēts skaistums tiek savdabīgi apvienots ar sava laika novērojumu caur ironisku un reizēm kritisku skatījumu, kā arī aktualitātēm dizainā, modē un mākslā.

Ieva Iltnere beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari. Viņa ir viena no 80. gados aktīvās gleznotāju paaudzes spilgtākajām pārstāvēm. 1990. gadā kopā ar domubiedru grupu Ieva Iltnere bija leģendārās izstādes–akcijas “Maigās svārstības” dalībniece izstāžu zālē “Latvija”. Viņas personālizstāde “Astoņas istabas” (2007) “Rīgas galerijā“, tika nominēta prestižajai Purvīša balvai.

Ievas Iltneres darbi atrodas nozīmīgās publiskās kolekcijās kā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Jane Voorhees Zimmerli mākslas muzejā ASV, Ludviga muzejā Vācijā, Eiropas Centrālās bankas mākslas kolekcijā Vācijā un Valsts Tretjakova galerijā Krievijā.