Meklēt
Izvēlne

Ivars Heinrihsons

Profesors emeritus

Ivars Heinrihsons kopš 70. gadiem konsekventi attīsta neoekspresionisma estētiku Latvijā, esot šī virziena spilgtākais pārstāvis. Viņa lielformāta darbos dominē ahromātisku krāsu palete, melna līnija un kontrastējoši, brīvi klāti laukumi, kas pauž kā ekspresiju, tā stabilitāti. Heinrihsona gleznās novētojama trīs biežāk izmantoto tēlu sistēma – zirgi, klavieres un balerīnas. Heinrihsonam glezniecība ir domāšanas process – līniju mudžeklis un laukumu haoss, kurā jārod harmonija.

Ivars Heinrihsons ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu un Glezniecības apakšnozari un 1992. gadā ieguvis maģistra grādu Mākslas zinātnes nodaļā. Papildinājis izglītību I. Repina Valsts akadēmiskajā mākslas institūtā Sanktpēterburgā, Viļņas Mākslas institūtā un Latvijas Valsts universitātē. Kopš 1974. gada strādā LMA, ir asociētais profesors kopš 1994. gada un jau četrpadsmit gadus – Konceptuālās glezniecības meistardarbnīcas vadītājs; savulaik bijis arī Glezniecības katedras vadītājs. Izstādēs piedalās kopš 1973. gada. 2013. gadā par izstādi Le Cheval et de Chevaux galerijā „Māksla XO” Ivars Heinrihsons tika nominēts Purvīša balvai.

Viņa darbi atrodas tādās publiskajās kolekcijās kā Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Frīdemana Štokarta kolekcija Minhenē, Grafikens Hus kolekcija Mariefredā, Valsts Tretjakova galerija Maskavā, Zimmerly Art Museum Ņūdžersijā un citur.