Meklēt
Izvēlne

DESIG*ness

Projekts DESIG*ness. Cooperation Partnership to teach and learn Inclusive Design and Diversity in Higher Education (Sadarbības partnerība iekļaujoša dizaina un daudzveidības apmācībā un apguvē augstākajā izglītībā) mērķis ir izstrādāt starptautiskus pasniedzēju apmācību kursus un vadlīnijas par iekļaujošu vidi mākslas un dizaina augstskolās.

Projekta ietvaros izpratne par iekļaujošu mākslas izglītību tiek definēta plašāk, kā ierasts: līdzās jau ierastajai praksei par cilvēku ar redzes, dzirdes un funkcionālajiem traucējumiem tiks aplūkota arī iekļaujoša vide cilvēkiem ar uzmanības traucējumiem, ar valodas barjerām, apmācībām digitālā vidē, studiju vērtējumu un publiskas uzstāšanās radītajām trauksmēm un līdzīgiem aspektiem.

Izmantojot inovatīvus apmācību veidus un kopīgas novērtēšanas metodes, DESIG*ness apmācības stratēģijās iesaistīs ieinteresētās puses ar pieredzi integrācijas un invaliditātes politikas un interešu aizstāvības jomā.

Projekta vadošais partneris
NABA, Nuova Accademia, Milāna, Itālija

Projekta partneri:
Latvijas Mākslas akadēmija, Rīga, Latvija
Viļņas Mākslas akadēmija, Lietuva
Design for All Italia, Milāna, Itālija
CERPA Italia Onlus, Trento, Itālija
Societa' Cooperativa Bam! Strategie culturali, Boloņa, Itālija

Projekta budžets:
Kopējais projekta finansējums: EUR 250 000
LMA partnera finansējums: EUR 57 200

Projekta īstenošanas laiks:
2023.gada 1.novembris – 2026.gada 30.aprīlis

Projekts DESIG*ness, Nr. 2023-1-IT02-KA220-HED-000166430 tiek īstenots Erasmus+ programmas Cooperation Partnership (sadarbības partnerības) ietvaros.