Meklēt
Izvēlne

9-13/12 LMA NOTIKS LUKAS TOMAŠEVIČUS (LT) LEKCIJAS UN MEISTARDARBNĪCAS

”Sustainable textile aproaches: Indigo. Preperation. Technologies. Dyeing”

Lukas Tomaševičius (Lietuva) lekcijas un meistardarbnīcas kopā ar Tekstilmāksas nodaļas studentiem. Nodarbību mērķis ir analizēt ilgtspējīgas tekstilrūpniecības problemātiku un pētīt un praktizēt indigo krāsošanas  tehnikas un tehnoloģijas.

Lukas Tomaševičius ir tekstildizainers, īpašnieks un dibinātājs ilgstpējīgā tekstildiziana zīmolā "Anu", vides problēmu aktīvists. 

Izglītība: Bakalaura grāds (tekstilmāksla un dizians) Viļņas mākslas akadēmija. Stažējies indigo audzētavā un dizaina studjā "Awanoyah studio", Japānā. Pasniedzis meistarklases un bijis pasniedzējs materiālu krāsošanā ar indigo, sietspiedē, “blockprint”, aušanā Lietuvā, Jamaikā vides problēmu un izglītības veidotā projektā  "HELP Jamaica!" 

2018. gadā saņēmis Lietuvas izglītības un zinātes ministrijas atzinību par interaktīvo projektu “Rhythm Between weft " un " With Signatories ". 2018.g. dalība  starptautiskājā dizaina izstādē “ Maison & Object”, Parīze, Francija. 2019.g. dalība UNESCO projektā, izstādē  “Walking the (Indigo) Walk”, Lielbritānija, Edinburga.

Vizīti organizē Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu Erasmus+.