Meklēt
Izvēlne

“STANISLAV LIBENSKY 2022" BALVU STIKLA MĀKSLĀ SAŅEM RENĀTE ZEIMULE

27. septembrī, Prāgā notika Stanislav Libenský Award 2022 balvas pasniegšana. Konkursā godalgoto pirmo vietu saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas studente Renāte Zeimule. Renāte, balvu saņēma par maģistra darbu "Zušana". Darbā, Renāte pievēršas depresijas un garīgās veselības mākslinieciskajam attēlojumam stikla tehnikā. Tehniski darbs sastāv no četru objektu sērijas, kas veidots no kausēta, krāsota lokšņu stikla, virsmā veicot gravējumus. Darbu raksturo estētiska forma, līniju kompozīcija un darba tehniskā izpildījuma sarežģītība. Žūrijas locekļi īpaši izcēla mākslas darba kvalitāti, vienkāršību un darbā attēlotās sievietes figūras emocionālo attēlojumu.

Stanislav Libenský konkursa mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus profesionālās karjeras sākumā. Renāte balvā saņems bezmaksas dalību vasaras skolā, Pilčukas Stikla skolā, ASV. Papildu informācija par konkursa norisi klikšķināt šeit.

Balvai šogad pieteicās 122 mākslinieki un finālā iekļuva 39 mākslinieki no 14 valstīm. Balvas laureātu un visu finālistu darbi ir apskatāmi līdz š.g. 22. oktobrim Rozenberga pilī, Prāgā.