Meklēt
Izvēlne

ZANE TUČA SAŅEM SEB STIPENDIJU GLEZNIECĪBĀ!

Šī gada 4. novembrī plkst. 17:00 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā tika paziņota SEB stipendijas glezniecībā ieguvēja LMA Glezniecības apakšnozares studente Zane Tuča, kura saņēmusi SEB stipendiju glezniecībā 1200 latu apmērā un iespēju mēnesi strādāt radošajā darbnīcā kādā no ES galvaspilsētām. SEB stipendiju glezniecībā pasniedza SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

Latvijas Mākslas akadēmijas, Glezniecības katedras docents Andris Vītoliņš: „Zane Tuča savos darbos demonstrē augstu tehnisko meistarību. Fotorealistiskajā manierē radītie gleznojumi ir piesātināti slēptām asprātībām. Šie darbi skatītājam ne tikai izraisa estētisku baudījumu, bet arī liek meklēt un atrast topošās mākslinieces āķīgos trikus. Zane jau mācību procesā sevi ir parādījusi kā mērķtiecīgu un neatlaidīgi strādājošu personību. Novēlu lai uzvara konkursā būtu labs atbalsts un katalizators turpmākam darbam un attīstībai."
Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas izsludinātajā ikgadējā stipendiju konkursā par iespēju saņemt stipendiju un apmaksātu radošo darbnīcu kādā no ES galvaspilsētām tika aicināti visu Latvijas Mākslas akadēmijas nodaļu studenti. Šī gada stipendijas konkursam pieteikušies 66 LMA studenti, iesniedzot 94 glezniecības darbus vērtēšanai profesionālai un kompetentai žūrijai: LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, LMA Glezniecības katedras vadītājs prof. Ivars Heinrihsons, SEB bankas prezidents Ainārs Ozols, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce, LMA Glezniecības katedras docents Andris Vītoliņš, LMA Scenogrāfijas katedras lektors Kristians Brekte un gleznotājs Harijs Brants.
Pēc izstādes apmeklētāju lūguma izstādes laikā bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko darbu. Skatītāju simpātiju balvu saņēmusi LMA Glezniecības apakšnozares studente Evija Timma-Novika par darbu „Mežā"

Tuvākai informācijai:
Elīna Ģibiete
LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja un izstādes „SEB stipendija glezniecībā" kuratore
Tel.: 26396046
e-pasts: 67228963