Meklēt
Izvēlne

"12 ORĢINĀLIESPIEDGRAFIKAS", IZSTĀDES ATKLĀŠANA 18/06

No 2019. gada 18. jūnija līdz 31. jūlijam Latvijas Zinātņu akadēmijā 2. stāva izstāžu zālē būs apskatāma LMA Vizuālās Mākslas nodaļas Grafikas apakšnozares docentes Vitas Lēnertes personālizstāde
“12 ORIĢINĀLIESPIEDGRAFIKAS”.

Šai izstādei izraudzītas dažādos periodos tapušas 12 lielformāta iespiedgrafikas, kuras atspoguļo mākslinieces grafiski tehniskā rokraksta trīs raksturīgas šķautnes. Tomēr kopējā estampu koncepcija ir cilvēki, to savstarpējās attiecības un sajūtas tuvplānā un attālumā.

Ik katra šajās grafikas lapās izmantotā iespiedforma ir cinka platē ķīmiski un mehāniski iestrādātu faktūru kopums. Ik katra cinka iespiedforma ir ar rokām izgriezta no lielākas cinka plates un faktūras, reljefais zīmējums tajās iekodināts, lietojot slāpekļskābi, ieskrāpēts vai/un iegraudots.

Šajās kompozīcijās ļoti mērķtiecīgi kārtu kārtām iestrādātas un sapludinātas liela daļa no dobspieduma tehnikām: oforta smalkās līnijas, mīkstās lakas samtainās fona faktūras, dziļkodinājumu asās vagas, sausās/aukstās adatas dramatisms un mecotintas noslēpumainība. Un vēl auklas kā laikmeta liecības nospiedums. Izstādē varēsiet aplūkot arī netradicionālāku polihromu oriģināliespiedgrafiku sēriju uz melna papīra, kur dominē augstspiedums no kodinātām klišejām.

Izstādes atklāšana 2019. gada 18. jūnijā plkst. 13.00
(Adrese: Latvijas Zinātņu akadēmija 2. stāva izstāžu zāle, Rīga, Akadēmijas laukums 1)