Meklēt
Izvēlne

17. AUGUSTĀ IZSTĀŽU CIKLA “IKNEDĒĻAS ATKLĀJUMS” IETVAROS TIKS IZSTĀDĪTS MAIJAS KURŠEVAS DARBS "PAVASARIS”

17. augustā kultūras vietā Tu Jau Zini Kur Tallinas ielas kvartālā tiks izstādīts mākslinieces Maijas Kurševas darbs “Pavasaris”, kas nedēļu būs skatāms izstāžu cikla “Iknedēļas atklājums” ietvaros. Īpaši šai izstādei radītajā darbā, Kurševa turpina attīstīt savas vizuālās pārdomas par zīmējumu, līniju un telpu, pieturoties pie minimāliem izteiksmes līdzekļiem un skatītājam ļaujot veidot savas subjektīvās asociācijas, meklējot atpazīstamo. Maija Kurševa strādā ar plašu mediju klāstu un bieži vien tos apvieno. Viņas pēdējo gadu izstādēs ir bijušas skatāmas instalācijas, telpiskas struktūras apvienojumā ar kustīgu attēlu, grafikām, zīmējumiem un skulptūrām. Mākslinieces idejas rotē ap personīgām pārdomām par paša mākslas darba tapšanas procesu, telpas pakļaušanu idejai. Kurševas darbu pamatā vienmēr ir bijis zīmējums un pēc iespējas lakoniska izteiksmes forma, kas nereti funkcionē arī kā vizuāls ikdienas domu pieraksta veids.

Maija Kurševa (1981) ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Pasniedz kompozīciju un sietspiedi LMA Kustība. Attēls. Skaņa apakšnozares studentiem, kopš 2004. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Kurševas nesenāko projektu vidū minamas personālizstādes “Melnās līnijas” (2019) un “Izmeklēšana” (2018) Laikmetīgās mākslas centrā Kim? un dalība grupas izstādē “NNN” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (2017).
2017. gadā Kurševa dibinājusi nekomerciālu galeriju Low un veidojusi galerijas izstāžu programmu (2017-2019). Dibinājusi Rīgas Zīnu festivālu un bijusi festivāla izstāžu kuratore (2016, 2018), kā arī ar domu biedriem dibinājusi mākslinieku apvienību Popper Publishing un vadījusi kolektīva projektus (2012-2018).
Kurševa bijusi mākslinieku rezidencēs Kai, Tallinā (2020), ISCP, Ņujorkā (2019), Cité Internationale des Arts, Parīzē (2019) un Iaspis, Ūmeo (2013). 2017. gadā nominēta Purvīša Balvai par darbu “Dzīvesprieks".

Mākslinieces daiļradei iespējams sekot šeit LINKS.

Maijas Kurševas ekspozīcijas atklāšana: 17. augustā, plkst. 19:00

Pasākumu organizē kultūrvieta Tu Jau Zini Kur,
Uldis Trapencieris, Rūdolfs Štamers un Auguste Petre.