Meklēt
Izvēlne

18–27/08/21 LMA ORGANIZĒS STARPTAUTISKO VASARAS SKOLU

Starptautiskā mākslas vēstures vasaras skola: "Starp vēsturi un mūsdienām. Stili un virzieni Latvijas mākslā"

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas organizētā vasaras skola „Starp vēsturi un mūsdienām. Stili un virzieni Latvijas mākslā” ir veidota kā atvērta platforma dažādu kultūru pārstāvjiem desmit dienu laikā caur mākslas vēstures stilu un virzienu prizmu sajust kultūras mantojuma nospiedumus un aktualitāti Latvijā izcilu pasniedzēju vadībā. Piedāvātā programma būs īpaši interesanta kultūras mantojuma, mākslas vēstures, mākslas un dizaina, arhitektūras un kultūras studentiem un akadēmiskajam personālam.

Latvijas Mākslas akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kurā padziļināti tiek pētīta Eiropas un Latvijas mākslas vēsture, mākslas vēstures stili, virzieni, veidi, analizētas laikmetīgās mākslas izpausmes un ģenerētas idejas. Aizraujošās desmit dienās vasaras skolas dalībnieki iepazīs Latvijas kultūras vēsturi, nozīmīgus Latvijas  mākslas piemērus Eiropas mākslas kontekstā, uzzinās par laikmetīgās mākslas izpausmēm, kā arī mākslas un mākslas vēstures izglītības iespējas, nozīmīgākās mākslas institūcijas galvaspilsētā Rīgā un Latvijas reģionos. Vasaras skolas formāts ļaus iepazīt arī Latvijas kultūrainavu, un kultūras mantojumu piedaloties ekskursijās uz Rīgu, Kuldīgu, Rēzekni, Daugavpili, Pedvāli un Jūrmalu.

Iegūtie mācību rezultāti:

Lekcijās, semināros, diskusijās un ekskursijās vasaras skolas dalībnieki gūs ieskatu mākslas stilos un virzienos Latvijā, uzzinās par mākslas un kultūras mantojuma institūcijām un nedaudz arī latviešu valodu. Tiks radīta izpratne par Latvijas Mākslas akadēmiju kā nozīmīgu mākslas pētniecības platformu.

Programma

Veiksmīgi apgūta kursa rezultātā iespējams iegūt 3 ECTS

Kad?

2021. gada 18.–27. augusts

Kur?

Latvija: Rīga, Kuldīga, Rēzekne, Daugavpils, Pedvāle un Jūrmala. (iespējams, ka skola notiks attālinātā formātā!)

Kas var piedalīties konkursā uz stipendiju?

Konkursā uz stipendijām (kopā 10 stipendijas) var piedalīties studenti un akadēmiskais personāls no 42 valstīm: Amerikas Savienotās Valstis, Austrija, Azerbaidžāna, Beļģija, Bulgārija, Čehijas Republika, Dānija, Horvātija, Grieķija, Igaunija, Indonēzija, Islande, Japāna, Kipra, Lietuva, Somija, Francija, Gruzija, Izraēla, Itālija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Meksika, Moldova, Mongolija, Norvēģija, Peru, Polija, Dienvidkoreja, Slovākija, Spānija, Šveice, Tadžikistāna, Ķīnas Tautas Republika, Turcija, Turkmenistāna, Ukraina, Ungārija, Uzbekistāna, Vācija, Vjetnama, Zviedrija.

Dalībnieku atlase notiek konkursa kārtībā, izvērtējot anketas saturu un motivāciju.

Dalības maksa?

Dalību vasaras skolā ir apmaksāta no Valsts izglītības attīstības aģentūras piešķirtās stipendijas. Tā ietver vasaras skolas saturu (lekcijas, seminārus, ekskursijas), dzīves vietu un ēdināšana 2x dienā. Dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi, apdrošināšana, vīza.

Kas jādara, lai pieteiktos?

Līdz 2021. gada 1. aprīlim jāatsūta uz e-pastu

  1. Pieteikšanās anketa;
  2. CV;
  3. Pases kopija;
  4. Angļu valodas zināšanu apliecinājums (ja ir);
  5. Motivācijas vēstule.

Apstiprinātie vasaras skolas dalībnieki saņems apstiprinājumu e-pastā līdz 2021. gada 30. aprīlim

Papildus jautājumiem par pieteikšanos, kontaktinformācija: 

Vasaras skolu organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļa sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru.