Meklēt
Izvēlne

19. martā sākas festivāls Latvijas MODES MANIFESTĀCIJA

2015. gada 19. un 20. martā Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) norisināsies Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA. Tā mērķis ir demonstrēt Latvijas modes zīmolu daudzveidību, dažādību un pieejamību. Skatītāji varēs vērot 20 Latvijas vadošo un jauno modes dizaineru skates un kolekciju pieteikumus pieaugušajiem un bērniem. Festivālu organizē Latvijas Modes palāta. Tas tiek īstenots Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA ietvaros. 

Ceturtdien, 19.martā, savas jaunākās kolekcijas demonstrēs par Latvijas vērtīgākajiem modes zīmoliem atzītie − NATĀLIJA JANSONE un ARISTOCRAT KIDS, Latvijas modes stabilā vērtība − zīmols ALEXANDER PAVLOV, popularitāti nostiprinājušais zīmols CINNAMONS ATELIER, ilgāku laiku Ķīnā dzīvojusī ekscentriskā BAIBA LADIGA, strauju atpazīstamību iekarojošais zīmols CECINANINA, dzīvespriecīgais jauniešu zīmols ZANE PORIETE un interesanta un provokatīva dizaineru trijotne – REINIS RATNIEKS, ARVILS LINDE un IVETA VECMANE.

Otrajā dienā, 20.martā, uz modes mēles būs redzama Latvijas modes zīmolu parāde. Tā, atbilstoši festivāla nosaukumam, manifestēs Latvijas modes daudzveidību, tāpēc tiek veidota kā nosacīta Latvijas modes zīmolu kopskate, kura sastāv no 11 zīmolu aktuālās sezonas kolekciju pieteikumiem. Latvijas zīmolu parādē būs redzami ONE WOLF, I'M YOUR SHIRT, QOO QOO, HEBE, ELĪNA FURSOVA, IN BY INGA NIPANE, PAADE MODE, ŠEILA, RED SALT, LENY TOMY FACTORY un DACE BAHMANN.

MODES MANIFESTĀCIJA abus vakarus norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijā, Pasākuma sākums plkst. 19:00, un to ir iespējams apmeklēt ikvienam interesentam, iegādājoties biļeti Biļešu servisa tirdzniecības vietās.

Jebkurš interesents festivālu MODES MANIFESTĀCIJA abas dienas varēs skatīties Latvijas Mobilā Telefona nodrošinātajā tiešraidē interneta vietnē http://m.lmt.lv. Tiešraides laikā modes dizainerus intervēs Gundega Skudriņa.

Modes festivāla MODES MANIFESTĀCIJA kuratore ir Dita Danosa. Tā organizators ir Latvijas Modes palāta, kas Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izsludinātā konkursa ietvaros kopā ar dizaina biroju H2E ieguva tiesības izstrādāt un realizēt izstāžu ekspozīciju projektus. Šā notikuma līdzfinansētājs ir Latvijas Republikas Kultūras ministrija.