Meklēt
Izvēlne

20.FEBRUĀRĪ LIEPĀJAS MUZEJĀ ATKLĀS IZSTĀDI "TĒLNIECĪBA.KERAMIKA.STIKLS."

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas noskaņās Vizuāli plastiskās mākslas Tēlniecības, Stikla mākslas un Keramikas nozaru pedagogi un studenti pasniedz lielisku dāvanu sabiedrībai – izcilu mākslinieku grupas izstādi Liepājā, tā atjaunodami un turpinādami kādreiz akadēmijai tik ierasto praksi, rīkot mākslas izstādes visā Latvijā, ne tikai Rīgas galerijās un muzejos. 

Šodienas Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi ir latviešu tēlniecības un lietišķās mākslas vecmeistaru bijušie audzēkņi un mācekļi, savā daiļrades procesā tradicionālās, tikai latviešu mākslai raksturīgās vērtības saglabājot un transformējot jaunās krāsās un formās, tās paceļot vispārcilvēciskā, mūsdienīgā izpratnes līmenī. Modernās mākslas izteiksmes valoda ir asociatīvs, uz iekšējām, reizēm ļoti subjektīvām, sajūtām balstīts dialogs starp mākslinieku un skatītāju. Intelektuālais vēstījums veidots tā, lai būtu uztverams jebkurā pasaules daļā mītošam cilvēkam, jo mūsdienu mākslas valoda ir universāla zīmju sistēma, kas, kā dzīvs pavediens, nebeidzami mums seko kopš cilvēces pirmsākumiem. Mākslinieka misija ir šo pavedienu turpināt un nodot nākotnei.

Izstādēs ar saviem jaunākajiem darbiem piedalīsies tādi Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki, kā stikla mākslinieces Inguna Audere, Vineta Groza, Sandra Utāne, Inita Ēmane, Ilze Dūdiņa un Agnese Gedule; keramiķi Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova un Anna Rubene – Zīdere. Tēlniecības ekspozīcijas daļu veidos Bruno Strautiņa, Gļeba Panteļejeva, Aigara Bikšes, Kārļa Alaiņa, Olgas Šilovas un Valta Barkāna darbi.

Izstādē piedalās Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Roberts Bāliņš, Krišjānis Beļavskis, Agrita Cimermane, Toms Cīrulis, Anna Enikova, Gatis Erdmanis, Lauris Krauze, Simona Ķīvīte, Oto Holgers Ozoliņš, Evita Valdmane, Ance Vilnīte.

Izstādes atklāšana 20. februārī plkst. 17.00


Izstāde apskatāma no 2020. gada 20. februāra līdz 2020. gada 29. martam Liepājas muzejā (Liepājā, Kūrmājas prospektā 16/18).