Meklēt
Izvēlne

21. SEPTEMBRĪ GALERIJĀ "LOOK" ATKLĀS MĀKSLINIECES ALISES BUILEVICAS PERSONĀLIZSTĀDI "LAIKA"

2023. gada 21. septembrī no 17:00 - 21:00 galerijā LOOK! tiks atklāta Alises Builevicas personālizstāde “LAIKA”. Izstāde būs apskatāma no 21. septembra līdz 14. oktobrim galerijā LOOK! (Ģertrūdes iela 62A). Darbalaiks: 13:00-19:00 no otrdienas līdz piektdienai, sestdienās 13:00-17:00.

Koši degošs koks rajona vidū, kurš hipnotizējoši velk tevi tam klāt. Zirneklis, kurš aizmidzis lidmašīnas logā, tevi sagaida galamērķa muzejā pie sienas. Zolitūdes hipodroms, uz kura notiek un ir notikušas uzacu paceļošas parādības. Melnā laika, kura skrien no tevis prom, bet aicina tevi līdz. Sen nesatikts cilvēks, kuru tu vari satikt tikai caur sapņiem. Tavs fiziskais ķermenis, kurs izšķīst tavā priekšā, tev zem kājām atstājot zemi. Tie ir tēli un ainas, no kā sastāv Alises Builevicas glezniecība.

Sapņos balstītu realitāti un tieksmi uz harmoniju nomaina pēkšņa atrašanās murgos. Kā atgādinājums un atkalredzēšanās ar cilvēkiem no pagātnes, kas no līdzsvara izsit ikdienas stabilitāti. Saldsērīgā garša, kas mūs pārņem pēc pamošanās un sašķoba pašsajūtu. Ieciklēšanās uz piedzīvotām ainām, kur atrodies vietās, kuras vairs nav daļa no tavas ikdienas, un plēš uz pusēm ne vien garīgo, bet arī fizisko ķermeni.

Builevicas izstāde veltīta ikdienas stāvokļiem, kuru nozīmi un svaru mēs paši neizvēlamies, bet vienkārši tajā nonākam. Sakritības, skaistas kļūdas, fascinējoši stāsti un saldsērīgas atkalsatikšanās. Fonu, kurā tapuši darbi, māksliniece raksturo līdzīgi it kā iekšpusē mītinātos svešinieks, jo šī sajūta ir kā atgādinājums nevis par paša pieredzēto, bet gan stāsts par kādu citu. Tas mudina izjautāt sevi kā personu caur šīm nosapņotajām situācijām un izvaicāt, kas ir dzīves posms, kurā atrodies – biežāk pretrunīgs, no malas veiksmīgs un plaukstošs, bet iekšēji mentālo stāvokli novārdzinošs.

Caur jaunākajiem Alises Builevicas audekliem iespējams izjust un novērēt latviešu jaunākās paaudzes glezniecībai aktuālo spēju runāt simbolos un reflektēt par mentālajiem izaicinājumiem un balansa meklējumiem.

Alise Builevica (1998) absolvējusi Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu un šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības fakultātes maģistra programmā. 2016. un 2018. gadā papildinājusi zināšanas Tartu mākslas skolā Igaunijā un Eupen Robert Shuman institūtā Beļģijā. Kopš 2017. gada piedalās grupas izstādēs Latvijā. 2022. gadā kļuvusi par “SEB Stipendija glezniecībā” un “Latvijas Valsts mežu stipendija mākslā” laureāti. Tieši pirms gada LOOK! norisinājās Alises pirmā personālizstāde ar nosaukumu “Gan drīz”, kurā pievērsās laika un mākslas attiecībām.