Meklēt
Izvēlne

21. SEPTEMBRĪ IZSTĀŽU CIKLA “IKNEDĒĻAS ATKLĀJUMS” IETVAROS TIKS ATKLĀTA MIĶEĻA MŪRNIEKA IZSTĀDE “TIME IS MONEY”

No 21. līdz 26. septembrim kultūras vietā Tu Jau Zini Kur Tallinas ielas kvartālā norisināsies jaunā mākslinieka Miķeļa Mūrnieka izstāde “Time is Money“, kas nedēļu būs skatāma cikla “Iknedēļas atklājums” ietvaros. Mākslinieks izstāžu ciklam radījis site-specific instalāciju, kas reflektē par visiem zināmiem un viegli uztveramiem terminiem jeb vērtībām – laiks un nauda. Darba kompozīcija izveidota no priekšapmaksātām autostāvvietu biļetēm, kurās iestrādāts plaši lietotais izteikums “Time is Money”. Šādā atveidā tas uztveramas kā minēto vērtību materializācija un parāda, cik absurda kļuvusi cilvēces vērtību skala.

Miķelis Mūrnieks (1995) 2019. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, iegūstot bakalaura grādu. Kopš 2016. gada piedalās grupas izstādēs, tostarp Tēlniecības Kvadriennālē 2020 un projektā “Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām”. 2019. gadā Mūrnieks sarīkojis personālizstādi “Laikmetīgais Vandālisms” galerijā LOOK. Viņa darbs “Māksla laimēt” iekļauts jaunizveidotā mākslas centra Zuzeum pastāvīgajā ekspozīcijā.
Jaunais mākslinieks savā radošajā darbībā izmanto atsauces uz ready-made mākslas žanru, veidojot objektus un instalācijas no atpazīstamiem materiāliem un formām. Par vienu no galvenajiem Miķeļa Mūrnieka izteiksmes līdzekļiem kļuvusi laikmetīgajai kultūrai atbilstoša sociālā kritika, kuru caurstrāvo ironisks un sabiedrību analizējošs raksturs.

Mākslinieka daiļradei iespējams sekot šeit LINKS.

Miķeļa Mūrnieka ekspozīcijas atklāšana: 21. septembrī, plkst. 19:00

Pasākumu organizē kultūrvieta Tu Jau Zini Kur,
Uldis Trapencieris, Rūdolfs Štamers un Auguste Petre.