Meklēt
Izvēlne

24. FEBRUĀRĪ NORISINĀSIES STUDIJU KURSA “MŪSDIENU KULTŪRAS INTERPRETĀCIJAS TEORIJAS” OTRĀ TIKŠANĀS

24. februārī no plkst. 14.00–17.00 turpināsies nodarbības studiju kursā "Mūsdienu kultūras interpretācijas teorijas". Nodarbības tēma: "L'histoire du temps présent" jeb franču pieeja nesenās vēstures konceptualizācijai un pētniecībai."
Nodarbības laikā tiks apspriesta nesenās vēstures pētniecība, ar to saistītās problēmas, izaicinājumi un iespējas. Īpašu uzmanību tiks pievērsta franču vēsturnieku pieejai un debatēm par šiem jautājumiem.

Nodarbības notiks zoom platformā - pieslēguma informācija:
https://zoom.us/j/94226496821?pwd=U0VCZXdQQklucm1TSm9BV1FxNXJ0dz09
Passcode: 984344

Nodarbības vadīs vēstures zinātņu doktore Una Bergmane.
Doktora grādu vēsturē viņa ieguvusi Parīzes Politisko Studiju Institūtā (Sciences Po Paris), bet šobrīd ir pētniece Helsinku Universitātē. Una ir nodarbojusies ar pētniecību Jēla un Kornela universitātēs, ASV, un pasniegusi Londonas Ekonomiskajā Augstskolā (LSE). 2022. gada nogalē Oksfordas universitātes agadēmiskajā apgādā klajā nāks viņas grāmata "Politics of Unceratinty: the US, the Baltic Question and the Collapse of the USSR."

Nodarbības semināra daļā tiks apspriests veislektores piedāvātais raksts. Tā ir apaļā galda diskusija par PSRS sabrukumu, kurā piedalās 10 pētnieki. Vieslektore aicina izlasīt vismaz divu pētnieku viedokļus, pievēršot uzmanību viņu dzīves gājumiem, kas īsi iezīmēti ievadā. Lasot, būtu vēlams pārdomāt izjūtas, kādas  rodas, iepazīstoties ar šiem viedokļiem.  Kas tajos ir saprotams, kas pārsteidzošs, kam varam piekrist balstoties savās zināšanās, kam piekrītam intuitīvi? Un otrādi - kas šķiet nepareizs vai neprecīzs? Kā mūsu attieksmi pret šiem viedokļiem ietekmē mūsu pašu pieredze un dzīves gājums? Vai varam iztēloties, kā konkrēto pētnieku pieredzes varētu būt iespaidojušas viņu attieksmi pret PSRS sabrukumu kā vēsturisku notikumu.

Atgādinām, ka No 27. janvāra, reizi mēnesī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies studiju kurss "Mūsdienu kultūras interpretācijas teorijas", kurā nodarbības vadīs pieredzējuši pētnieki un pasniedzēji no Latvijas un ārvalstu augstskolām: Oksfordas Universitātes asociētā profesore migrācijas antropoloģijā Dace Dzenovska, Helsinku Universitātes pētniece mūsdienu vēsturē Una Bergmane, Tjumeņas Universitātes profesore vizuālajā kultūrā un Vintija Amerikas mākslas muzeja kuratore Ērika Volfa (Erika Wolf), Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Ineta Lipša un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Deniss Hanovs.
Kurss veidots akadēmiskās un radošās doktorantūras studentiem, taču gaidīti arī LMA maģistra programmās studējošie. Nodarbības notiks latviešu un angļu valodā.

Kursu veidojis LMA Humanitāro zinātņu katedras docents, Ph.D. Jānis Ozoliņš.