Meklēt
Izvēlne

26. MAIJĀ NORISINĀSIES STUDIJU KURSA “MŪSDIENU KULTŪRAS INTERPRETĀCIJAS TEORIJAS” ATVĒRTĀ LEKCIJA

26. maijā no plkst. 14.00–17.00 norisināsies noslēdzošā studiju kursa "Mūsdienu kultūras interpretācijas teorijas" tikšanās. Nodarbības tēma: "Mūsdienu pamestība."

Drupas ir bijušas pievilcīgas dažādos vēsturiskos periodos un dažādu iemeslu dēļ. Tās ir neatņemama romantiskās mākslas sastāvdaļa. 20. gadsimtā par “drupu vērtību” (ruin value) rakstījis nacistiskās Vācijas galvenais arhitekts Alberts Špērs; tās analizējuši Georgs Zimmels un Valters Benjamins. 21. gadsimtā populāras kļuvušas gan sociālisma, gan kapitālisma industriālās drupas. To fotogrāfijas parādās mākslas žurnālos, bilžu grāmatās uz kafijas galdiņiem un neskaitāmās interneta lappusēs. Pamestās teritorijās tiek organizētas performances, izstādes un koncerti.
Šajā lekcijā un seminārā runāsim par mūsdienu drupām un par pamestību plašākā izpratnē. Kad tā mūs baida un kad tā mūs pievelk? Kādēļ mākslai patīk drupas un drupām māksla? Vai māksla estetizē drupas? Kādas ir šīs estetizācijas sociālās un politiskās sekas? Ko antropoloģija var sniegt izpratnei par mūsdienu pamestību un par mākslas attiecībām ar drupām? Lasāmteksti semināram pieejami pielikumā!

Nodarbību vadīs Dace Dzenovska - Oksfordas Universitātes asociētā profesore migrācijas antropoloģijā un grāmatu "School of Europeanness: Tolerance and Other Lessons in Political Liberalism" (Cornell, 2018) un "Aizbraukšana un tukšums Latvijas laukos" (Turība, 2012) autore. Pašlaik Dace Dzenovska pēta tukšumu un tukšošanos – sk. www.emptiness.eu.

Zoom saite, lai pieslēgtos nodarbībām. https://zoom.us/j/95107155875?pwd=dkRCM1Ewc2FMWlZyQ2dKRXlkWWx6QT09
Meeting ID: 951 0715 5875
Passcode: mkit

Studiju kursu "Mūsdienu kultūras interpretācijas teorijas" veidojis LMA Humanitāro zinātņu katedras docents, Ph.D. Jānis Ozoliņš.