Meklēt
Izvēlne

27. MARTĀ NOTIKS PERFORMATĪVA AKCIJA "ПУТИН! НЕ ВРЕДИ СЕБЕ"

27. martā 12.00 Dizaina nodaļas studenti rīkos akciju – darbnīcu “Путин! He вреди себе!”, kura norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas aulā.

Dalībniekiem būs iespēja izveidot savu “novēlējuma” bumbu totalitārā režīma vadonim un novietot to pretī Krievijas vēstniecības ēkai. Akcija ietvers arī aktīvu līdzdarbību Пу́тин tanka kāpurķēdes darbināšanu, ar kuru tās vadītājs simboliski sabrauks sevi.

Akcija tiek rīkota ar mērķi atspoguļot ideju – “pret sevi kaitīgs”. Cilvēks bieži, neapzināti vai apzināti nodara sev kaitējumu, piemēram, pārlieku ēdot saldumus, melojot sev, attaisnojot savu nevarību vai nespēju uzņemties pienācīgu atbildību, bet  pati ekstrēmākā forma ir sevis izvirzīto taisnību uzskatīt par vienīgo un patieso un tās aizstāvībai izmantot varu.

Akcijas mērķis nav paust agresiju, naidu vai teroru pret Krieviju vai krievvalodīgo kopienu. Akcijas mērķis ir palīdzēt apjaust Putina, viņa sekotāju un viņa vadīto režīma sevis kaitīgumu un tā pašdestrukciju, aicinot pieņemt situāciju un uzņemties pilnu atbildību.

Akcijas programma
27. marts | 12.00–15.00
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Koprades darbnīca “novēlējuma” bumba putinam
14.00 kopīgs gājiens uz Krievijas vēstniecību
Pie Krievijas vēstniecības notiks hepenings – brauciens ar totalitārā režīma kāpurķēdi, kuras vadītāji idejiski sabrauks paši sevi.