Meklēt
Izvēlne

4. maija svinības Rēzeknē

Ceturtdien, 4.maijā, Latgales kongresa simtgades svinību noskaņās Rēzeknē notika jauniešu organizētas tematiskās orientēšanās sacensības un daudzveidīga kultūras programma. Papildus plašajai Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanas un Latgales kongresa simtgades svinību programmai, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas jaunieši aicināja rēzekniešus un pilsētas viesus iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs, kas veicināja interesi par pilsētas un reģiona vēsturi, saistošā veidā atklāja vairāk par Latgalei un Latvijai nozīmīgām personām, kuras veicinājušas valstiskumu un valsts tapšanu, kā arī iepazīstināja ar jaunajiem talantiem mūzikā un mākslā.

Pasākumu programmu uzsāka jauniešu veidotas teatralizētas improvizācijas pie teātra studijas „Joriks”, aicinot iepazīt latgalieti, ievērojamo valstsvīru un garīdznieku Franci Trasunu. Pie Latgales vēstniecības Gors ikviens tikai aicināts baudīt literārus lasījumus neformālā gaisotnē un iemēģināt roku Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu organzētajās radošajās darbnīcās, savukārt jauniešu iemīļotās kebabnīcas „Ausmeņa kebabs” terasē skanēja laikmetīgās mūzikas koncerts.
Paralēli daudzveidīgajai programmai noritēja orientēšanās stafetē, kurā piedalījās vairākas jauniešu un ģimeņu komandas, no kurām sīvā cīņā uzvaru izcīnīja komanda "Akmeņi" ar nopelnītiem 44 punktiem. Stafetes dalībniekiem bija jāuzmin un jāatrod ne tikai nozīmīgas vietas Rēzeknē, bet jāsacenšas apķērībā un ātrumā, atbildot uz viktorīnas jautājumiem vai meklējot nozīmi seniem latgaliešu valodas vārdiem. Stafetes noslēgumā visi pulcējās netālu no Latgales vēstniecības Gors, lai kopīgi iestādītu dekoratīvu ābeli, kas simbolizē Franča Trasuna un citu Latgales kongresa ideju autoru pārliecības un darba nozīmību.