Meklēt
Izvēlne

8.martā, Feminisma brančs, LMA K2

8. martā, Starptautiskajā sieviešu solidaritātes dienā LMA Jaunajā korpusā K2 no plkst. 14:00-18:00 norisināsies Feminisma brančs!
Visi interesenti aicināti pievienoties brančam, lai kopīgi gatavotu un baudītu ēdienu, un caur sarunām un citām aktivitātēm aktualizētu sieviešu tiesību jautājumu mūsdienīgā veidā. 
Pasākums tiek īstenots sadarbībā ar LMA, mākslinieci Jānu Kokko (Jaana Kokko) no Somijas, centru MARTA un māksliniekiem un kuratoriem no Latvijas. 
Branča mērķis ir palīdzēt integrēt vārdu “feminisms” ikdienas apritē bez tam piemītošā negatīvā skanējuma, kā arī veidot jaunu kultūras kopienu, kas stāv pāri “pareizā” un “nepareizā” feminisma duālismam. Tāpat arī pievērsīsim uzmanību jautājumiem par dzimumu nevienlīdzību, vardarbību ģimenē, seksismu un mizogīniju, prostitūciju un ekspluatāciju. 
Ja daļa Latvijas sabiedrības to atzīmē ar tradicionālajiem tulpju pušķiem un tortēm, tad pēdējos gados 8. marts ir kļuvis arī par politisku platformu sociālai kritikai, netaisnības aktualizēšanai un jauna veida solidaritātes izpratnei. Tā balstās pieņēmumā, ka sievietes vieno nevis patika uz puķēm un saldumiem, bet kopīga vēsturiska un kultūras tradīcija, kas balstās dažādības pieņemšanā, privilēģiju apzināšanā un pārmaiņu pieprasīšanā. 

Feminisma brančs apzināti atsaucas uz tradicionāliem sievišķības un populārās kultūras atribūtiem – virtuvi un ēdiena baudīšanu, lai uzsvērtu, ka feminisms nav (tikai) akadēmiski teksti, konfliktu risināšanas stratēģija vai pulcēšanās piketos. 

Runāsim ne tikai par problēmām, bet arī nosvinēsim to, kas jau ir sasniegts!