Meklēt
Izvēlne

Ādažu Kultūras centrā būs apskatāma LMA Stikla mākslas apakšnozares profesores Ingunas Auderes personālizstāde “Pāri”

No 27.09. – 31.10.2017. Ādažu Kultūras centrā Gaujas ielā 33A būs apskatāma stikla mākslinieces Ingunas Auderes izstāde „Pāri”.

Izstādes kodolu veido 4 mākslas darbi, un vienā no tiem māksliniece pieskaras tēmai par tautas dejas laikmetīgumu, no jauna un personīgi  atklājot dejas būtību.

Vizuālo pārdomu lokā ietilpst arī Ingunas Auderes iemīļotā materiāla stikla efemeritātes apzināšanās un izmantojums visai tiešā veidā. Viņa izspēlē tā klātbūtnes un neesamības sajūtu pretstatu dažādu stiklam līdzīgo  materiālu lietojumā.

Māksliniece ir arī Tautas deju kopas „Sprigulis” dalībniece, tādēļ vienas no darbiem – instalācijas  „Gaistošā klātbūtne” izveidē iesaistīti arī dejotāji, kuru sniegums pēc  horeogrāfes Intas Vītolas radītās kompozīcijas kļūs par šī darba tapšanas būtisku sastāvdaļu.

Inguna Audere stikla mākslas jomā darbojas jau 25 gadus un ir starptautiski atpazīstama māksliniece. Dibinājusi un vadījusi Stikla mākslas un studiju centru, kā arī bijusi Stikla mākslas nodaļas vadītāja Latvijas Mākslas akadēmijā. 2015. gadā ieguvusi Doktora zinātnisko grādu, studējot Latvijas mūsdienu stikla mākslas attīstību globālā kontekstā. Pašreiz Inguna Audere ir profesore LMA Stikla mākslas nodaļā.

Izstādi atbalsta VKKF, Ādažu Kultūras centrs, Deju kopa “Sprigulis”