Meklēt
Izvēlne

Aicina pieteikties „Survival Kit” radošajās darbnīcās

No 2014. gada  4. līdz 27. septembrim Rīgā norisināsies laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit”, kas šogad ietverts Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā. Festivāla norises vietās - Vāgnera zālē Vecrīgā un bijušajā tekstilfabrikā „Boļševička” Rīgā - tiks atklātas mākslas izstādes, notiks lekcijas, performances, radošās darbnīcas, tiks demonstrētas filmu programmas, sasaucoties ar šī gada tēmu „Utopiskā pilsēta”.

Festivāla ietvaros paredzētas arī vairākas radošās darbnīcas, kurās īpaši aicinām iesaistīties studentus:

1) „Māksla publiskajā telpā: teorija un prakse”

5. septembrī starptautiska kuratoru apvienība „TOK” vadīs darbnīcu „Māksla publiskajā telpā: teorija un prakse”. Darbnīcas ietvaros notiks lekcijas un diskusijas, pievēršoties tādām tēmām kā specifisku kopienu iesaiste, kolektīvās atmiņas mehānismi, marginālu urbāno zonu revitalizēšana. Dalībniekiem būs arī iespēja publiski prezentēt un apspriest savus iecerētos projektus ar TOK kuratorēm, kuras jau ilgāku laiku savā darbībā koncentrējas uz starpdisciplināriem laikmetīgās kultūras procesiem. Pieteikšanās darbnīcai līdz 27. augustam, rakstot uz santa.micule(abols)lcca.lv">. Darbnīca notiks angļu valodā radošā centra „Brasalona” telpās Gaujas ielā 5, Rīgā.

2) Vācu mākslinieces Konstances Šmitas radošā darbnīca

Darbnīca norisināsies no 17. līdz 21. septembrim bijušajā tekstilfabrikā „Boļševička” Ganību dambī 30, Rīgā. Konstances Šmitas (Konstanze Schmitt) darbnīcas centrā ir Sergeja Tretjakova luga „Es vēlos bērnu”, kas sarakstīta PSRS 1926. gadā. Māksliniece rosinās diskusiju par sociālo utopiju iespējamību mūsdienās, jautājot, vai padomju avangarda vīzija par patstāvīgu sievieti, kas bērnu aprūpes funkciju deleģē plašākam kolektīvam, joprojām ir aktuāla. Darbnīcas mērķis ir rosināt dialogu dažādu paaudžu starpā, diskutējot par reālās dzīves pieredzi un avangarda utopijām, ņemot vērā, ka cilvēku biogrāfijās vienmēr ir atrodamas pieredzes, kas nesaskan ar ideoloģijām un priekšstatiem. Darbnīcas norisi atbalsta Gētes institūts Rīgā un Rozas Luksemburgas fonds. Pieteikšanās līdz 5. septembrim, sūtot CV un īsu motivācijas vēstuli angļu valodā uz linda.veinberga(abols)lcca.lv">.

3) Jekaterinas Lavriņecas radošā darbnīca “Ielas kumode”

Pilsētvides procesu pētnieces Jekaterinas Lavriņecas vadītā darbnīca norisināsies 10. un 11. septembrī kultūras punktā „Līksnas 26”, Rīgā. Tās laikā tiks izgatavota urbānā mēbele, kas paredzēta pilsētvidē atrastu lietu glabāšanai un apmaiņai. Kumode tiks eksponēta kādā no Rīgas ielām - ikviens varēs kumodē gan atstāt, gan paņemt sev iepatikušos priekšmetu. Pieteikšanās dalībai darbnīcā, kas notiks angļu valodā, līdz 9. septembrim, rakstot uz santa.micule(abols)lcca.lv">.

Dalība darbnīcās bez maksas.

Vairāk par festivālu: www.survivalkit.lv