Meklēt
Izvēlne

Aicinājums pieteikties 24 h ideju sacensībām "Tieto 24"

Latvijā atklājot starptautisko inovāciju platformu „Demola Latvia”, 2014. gada 21.- 22. februārī notiks 24 stundu komandu sacensības studentiem „Tieto 24”. Konkursa laikā studenti radīs idejas, kā uzlabot sabiedrības dzīvi. Komandu sacensībās aicināti pieteikties informācijas tehnoloģiju, sociālo zinātņu, ekonomikas un vadības zinātņu, kā arī mākslas studenti. Pasākumu organizē informācijas tehnoloģiju uzņēmums „Tieto Latvia” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Universitāti un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteri.

Žūrijas vērtējumā labākās idejas izstrādātāji iegūs EUR 700 naudas balvu, otrā vieta – EUR 300, bet trešā – EUR 150. Papildus punktus komandas varēs iegūt, ja piedāvātais risinājums ietvers arī informācijas tehnoloģiju risinājumu.

Bakalaura un maģistra programmu studenti sacensībām aicināti pieteikties līdz 16. februāra plkst. 24.00, aizpildot pieteikuma formu interneta vietnē www.tieto24.lv. Konkursam var reģistrēties trīs līdz piecu studentu komanda, vai individuāli. Pa vienam pieteikušies studenti tiks dalīti komandās konkursa norises dienā.

Sacensības „Tieto 24”, kas notiks Rīgas Tehniskajā universitātē, tiks organizētas trīs daļās. Pirms darba grupās dalībniekiem būs iespēja piedalīties informācijas tehnoloģiju, komunikācijas un dizaina ekspertu meistarklasēs. Pēc tam, konsultējoties ar konkursa mentoriem, studentiem būs jārada idejas, kas jāprezentē žūrijai nākamajā dienā – 22. februārī. Sacensības „Tieto 24” noslēgsies ar apbalvošanas ceremoniju.

„Bieži dzirdams, ka augstskolas solos sēdošajiem ir pārāk maz iespēju darboties praktiski. Atklājot „Demola” iniciatīvu Latvijā, „Tieto Latvia” kopā ar sadarbības partneriem radīs platformu, kur studenti varēs domāt par jēgpilniem un nozīmīgiem risinājumiem sabiedrībai. Ideju konkursa dalībniekiem diennakts laikā būs jāspēj gan teorētiskās zināšanas pielietot praksē, gan jāvar sastrādāties vienam ar otru,” konkursa detaļas izklāsta „Tieto Latvia” valdes priekšsēdētājs Elmārs Gengers. Tāpat viņš pauda cerību, ka konkurss veicinās esošo un potenciālo studentu interesi par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozari.

„Demola” ir starptautiska atvērto inovāciju platforma, kuras mērķis ir veicināt jaunu un inovatīvu produktu un pakalpojumu rašanos, sadarbojoties augstskolu studentiem ar nozaru uzņēmumiem. Tās ietvaros studenti kopā ar uzņēmuma speciālistiem meklē un rada piemērotākos risinājumus dažādu problēmu atrisināšanai un procesu uzlabošanai. „Demola” projekts tika sākts 2008. gadā Tamperē, Somijā. Pēdējo gadu gaitā tas ir iemantojis popularitāti un attīstījis savu tīklu, nodibinot 7 „Demola” centrus un vairākas filiāles.

Pašlaik platformas „Demola Latvia” sadarbības partneru vidū ir Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Transporta un sakaru institūts, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Ventspils Augstskola, Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Biznesa skola, Rīgas Stradiņa universitāte, Banku augstskola, Liepājas Universitāte, Biznesa augstskola „Turība”, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija, biedrība „Go Beyond”, taču arī citas organizācijas ir aicinātas pievienoties, lai veicinātu daudzveidīgāku platformas iniciatīvu attīstību.

„Tieto Latvia” ir Baltijā vadošais informācijas tehnoloģiju uzņēmums, kas specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmuma inovatīvāko un eksportspējīgāko produktu – „Card Suite” programmatūru, lieto vairāk nekā 400 finanšu institūcijas 33 pasaules valstīs, savukārt tirgus analītiķi Latvijas speciālistu izstrādāto produktu novērtējuši kā vienu no vadošajiem pasaulē. Latvijā uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitāti nodrošina vairāk nekā 700 augsti kvalificēti un sertificēti speciālisti, sniedzot pakalpojumus vadošajiem Latvijas uzņēmumiem, kā arī valsts un pašvaldību iestādēm. www.tieto.lv

„Tieto Corporation” ir lielākais IT pakalpojumu uzņēmums Ziemeļeiropā, kas sniedz pilna cikla IT pakalpojumus gan privātajam, gan valsts sektoram. Pateicoties uzņēmuma sniegtajiem produktu izstrādes pakalpojumiem un globālajiem piegādes centriem, tas ir plaši pārstāvēts visā pasaulē. Izmantojot informāciju tehnoloģijas, „Tieto” mērķis ir veicināt uzņēmumu un sabiedrības izaugsmi, palīdzot īstenot jaunas idejas klientu biznesā. „Tieto” dibināts 1968. gadā un tā galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā.