Meklēt
Izvēlne

Aināra Rimicāna personālizstāde "Uzmanīgi, ass!"

No 2014. gada 21. februāra līdz 18. martam Rīgas Porcelāna muzejā skatāma mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras docenta Aināra Rimicāna personālizstāde „Uzmanīgi, ass!”, kas sola skatītājiem kārtējo pārsteigumu – šoreiz krāšņs porcelāna apvalks reālam metāla asmenim.

Keramiķis strādā ne vien tehniski augstvērtīgi, bet arī konceptuāli, savu izstāžu saturu izvēloties rūpīgi un asprātīgi. Šai izstādei autors izveidojis 29 īstus zobenus, dekoratīvus, spožus un asus, bet mierā dusošus. Velkot paralēles ar porcelāna dzimteni Ķīnu, Tālo Austrumu tradicionālais aukstais ierocis ieguvis krāšņi dekorētu porcelāna ietvaru, nežēlojot ne zelta un platīna pārklājumus, ne dekoratīvus ornamentus.

Atskatoties uz autora šī gadsimta pirmās desmitgades radošo darbību, veidojas interesants stāsts. Personālizstādei „Parādei stāties” 2002. gadā Melngalvju namā sagatavotas porcelāna kaklasaites. 2009. gadā personālizstādēs „Kruīzs” galerijā „Apsīda” un Cēsu izstāžu namā eksponēti porcelāna zābaki. Radošā procesa kopsavilkumā, kā stāsta pats mākslinieks, radies „Džentelmeņa komplekts”: porcelāna kaklasaites – krāšņumam, lai var uzcirsties; porcelāna zābaki sausām kājām un labsajūtai un beidzot porcelāna zobeni – drošs paliek nedrošs (visādam gadījumam). Porcelāna džentelmeņi rullē!

Darba laiks:
Otrdien–svētdien: 11.00–18.00
Pirmdien: slēgts

Rīgas Porcelāna muzejs
Kalēju iela 9/11, Rīga
http://porcelanamuzejs.riga.lv