Meklēt
Izvēlne

Aizbēgt no realitātes un baudīt maģisku nakti – Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls “Sumpurņa pils”

Sumpurnis izsludina balli ar lielu vērienu. Mazliet saskumis par savu baiso mitoloģisko aprakstu, jo jau sen pievērsies veģetārismam un no savas ēdienkartes izslēdzis gan cilvēku gaļu, gan asinis. Viņa sirdi skārusi globālā sasilšana, un tā deg spoži kā Etnas kodols. Ieskaties vulkānā, ieskaties sumpurņa sirdī! Tas satver savu suņa galvu lielajās plaukstās un saritina garo asti kā šalli ap kaklu, vēl reizi caurskata balles dalībnieku sarakstu un tad nolien tumsā, gaidot to, kas atraisīs Sumpurņa jostu. 

2019. gada 1. februārī norisināsies viens no ziemas grandiozākajiem pasākumiem – 81. leģendārais Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls. Šogad programma sasniegs festivāla mērogus – tajā  piedalās ap 200 dalībnieku. Rībinās grupa “Pērkons”, kājām pašām cilāties liks grupa “Oranžās brīvdienas”, savukārt dziedāt līdzi varēs grupām “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Sudden lights”, “Martas asinis” un daudzām citām. Līdzās pieredzējušām mūziķu apvienībām uz skatuves kāps arī jaunās grupas, kā arī īpašie viesi no Igaunijas “Bedless Bones”
“Sumpurņa pils” par godu Latvijas Mākslas akadēmijas 100-gadei būs līdz šim plašākais karnevāls, atverot pasākumam vēl divas telpas – akadēmijas aulu jeb “Latvijas Valsts mežu” zāli, kur darbosies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas JAZZ Stage, un jauno korpusu, sauktu arī par Sumpurņa alu, kur patiesības vārdus teiks hiphopa pārstāvji “ansis” un “VIŅA” un viesiem vēderus tricinās “Gas of Latvia” un talantīgi dīdžeji.
Lai patiesi izbaudītu maģisko un neaizmirstamo nakti, 9 stundu garumā jāspēj sadalīties pa 11 vietām, jo karnevālā būs kino, ko nodrošina kinofestivāls “2Annas”, improvizācijas teātri, laikmetīgās dejas, mākslinieku performances, kā arī Karaokes telpa, kuru vadīs leģendārais Frīdis. Īpašs pārsteigums būs Industriālā telpa izsmalcinātiem industriālās mūzikas cienītājiem. Savukārt telpa “Laika mašīna” būs īpašs veltījums akadēmijas 100 gadiem, tur varēsim baudīt mūziku no 20. gadsimta 20. gadiem līdz mūsdienām. 
Tiem, kas vēlas iegūt maksimālu baudījumu karnevālā, iesakām laicīgi iepazīties ar pasākuma programmu, kā arī ierasties jau uz pašu karnevāla atklāšanu plkst. 20.00, kad “Sumpurņa pili” ieskandinās folkloras grupa “Banga” un pirmie viesi tiks pie Sumpurņa cienastiem un īpašiem pārsteigumiem. Tie, kas pārāk tīrīgi pēc skata, tiks nosūtīti uz Grima darbnīcu, kas darbosies pirmajās karnevāla stundās.  
Lai Sumpurnim būtu cienīga pils, jau vairākas nedēļas darbojas 200 jaunie mākslinieki, kas no karnevāla draugu sarūpētajiem materiāliem darina mākslas instalācijas un īpašu vizuālo noformējumu. Tas viss šai vienai naktij – vairāk burvības ārpus laika un telpas, mākslas un radošuma svētkos visiem, kas sirdī jauni un dzīvi! 

Biļetes: mākslas preču veikalā “Vilhelms” Kr. Valdemāra ielā 9, Rīga
Pasākuma galvenie atbalstītāji: Latvijas Mākslas akadēmija, “Latvijas valsts meži”, “Amber Distribution Latvia” 
Laiks: 2019. gada 1. februāris, no plkst. 20.00 līdz 05.00
Vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā
Ieeja karnevālā no 18 gadu vecuma – pie ieejas tiks pārbaudīti personu apliecinoši dokumenti. 

Kontaktpersona: Kristīne Kutepova (LMA studentu pašpārvalde), tel. 28818108