Meklēt
Izvēlne

Anastasijas Dubovskas personālizstāde "aQua"

No 2013. gada 6. februāra līdz 6. martam Daugavpils Poļu kultūras centrā būs apskatāma Anastasijas Dubovskas tēlniecības, glezniecības un grafikas darbu izstāde aQua’’ – Ūdens. Izstādes atklāšana gaidāma š.g. 6. februārī plkst. 17.00!

Izstāde „aQua’’ ir Anastasijas Dubovskas otrā personālizstāde. Eksponēti būs gan akrila tehnikā radīti glezniecības darbi, kas ir tapuši Erasmus apmaiņas programmas laikā Itālijā, gan tēlniecības darbi un ilustrācijas, kas ir saistītas ar personāžiem – tēliem, kas ir ūdens un dabas gariņi.

Izstādes pamatā ir doma, ka ūdens ir matērija, kas spēj ieņemt visdažādākās formas, tā ir mainīga un nenoturīga. Ūdens ir spēks, kam piemīt kā dziedinoša, tā nāvējoša ietekme. Mākslas darbos galvenais elements ir personāžs, kurš saistīts ar melanholisko, juteklisko, ūdens vidi. Migla, tvaiki, mitrums mežos, purvi no rītiem – tas viss piemīt darbu atmosfērai.

Daudziem ir zināms, ka ūdens uztur mūs pie dzīvības. Šis caurspīdīgais šķidrums, kuram nav ne garšas, ne smaržas, ir vissvarīgākā viela pasaulē; tas ir nepieciešams visām pazīstamajām dzīvības formām. Anastasiju Dubovsku iedvesmo ūdens stihija dabā. Ezeri, jūras, upes, purvi jaunajā māksliniecē raisa miera un līdzsvarotības sajūtu. Galvenais elements gleznu sižetā ir personāžs, kas izvirzīts priekšplānā un kam piemīt sirreāls stils un melanholiska noskaņa.

Anastasija Dubovska ir māksliniece no Daugavpils, kas pašlaik turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra programmas 2. kursā, Tēlniecības apakšnozarē.

Izstādes darba laiki:
Pirmdiena – piektdiena: 10.00 – 18.00

Daugavpils Poļu kultūras centrs, Daugavpils
Mājas lapa: www.ckp.lv