Meklēt
Izvēlne

Ances Gricmanes personālizstāde "Modernā abstrakcija"

No 2014. gada 11. jūnija līdz 2. jūlijam „Pop-Up mākslas galerijā” (t/c „Galleria Riga”, 6. stāvā, Dzirnavu ielā 67) būs aplūkojama mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantes Ances Gricmanes personālizstāde „Modernā abstrakcija”. Atklāšana – 10. jūnijā plkst. 18.00.

Gleznotājas mag. art Ances Gricmanes (1987) personālizstāde „Modernā abstrakcija” ir mākslinieces otrā personālizstāde pēdējā pusgada laikā. Neraugoties uz studijām Latvijas Mākslas akadēmijas doktora programmā, jaunā māksliniece aktīvi cenšas runāt par jautājumiem, kas mākslā vienmēr bijuši aktuāli, piemēram, kosmoss, reliģija un mīlestība. Apvienojot glezniecību ar pašas radītu eksperimentu, gleznotāja veido jaunu iluzoru telpu plaknē.

Gleznotāja Ance Gricmane absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari 2013. gada jūnijā pie prof. Alekseja Naumova un prof. Kaspara Zariņa, līdz tam „Erasmus” studentu apmaiņas programmā papildinājusies Grieķijā, Aristoteļa Universitātē, kā arī 2011. gadā apmeklējusi lekciju ciklu Vācijā, Frankfurtes mākslas skolā. Izstādēs Ance piedalās jau kopš 2007. gada, kad viņas grafikas tika izstādītas Floridā, ASV. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Grieķijā, Vācijā, Meksikā un Anglijā.

Personālizstādē apskatāmie divdimensionālie darbi iegūst trešo dimensiju savas filozofijas dēļ. Autore nebaidās eksperimentēt ar materiālu dažādību, un pieļauj tonālās glezniecības sajaukšanos ar faktūru, zeltu, koku un materiāliem, kas pakļaujas telpiskuma veidošanai.

Dzīve bez eksperimenta ir kā telefons, kura zvanu numurus vienmēr var atpazīt. Nav pārsteiguma. Toties telefons, kas pāris reizes mēnesī spēj uzrādīt zvanus, kā numurus pats nevar nolasīt, ir daudz aizraujošāks. Spēlēsimies ar krāsu, aizverot acis, ļaujot tikai rokai vadīt triepienus, spēlēsimies kā mazi bērni to mēdz darīt – bez racionālas likumu saprašanas, bez savtīgām interesēm, bez aizvainojuma, ar prieku un patiesumu, nevienam nezaudējot!

Ekspozīcija liecina par mākslinieces nepārtraukto sevis realizāciju glezniecībā. Glezniecība kā dzīvesveids, kā kaisle, kuru nevar aizstāt ne ar ko citu. Tāpēc šajos darbos sastopamie krāsu toņi ir smalki un jūtīgi, tie vietām apvienoti simboliski ar zeltu, matēriju, kuras vērtība nenoveco. Triepiena brīvība un emocionāls piepildījums, liekas autorei aizgūts no vācu ekspresionisma, struktūra no Bizantijas ikonu glezniecības.

Kuratore Inese Drone

Darba laiks:
Pirmdien–svētdien: 12.00–19.00

Pop-Up mākslas galerija
Tirdzniecības centrs „Galleria Riga”
6. stāvs, Dzirnavu iela 67, Rīga