Meklēt
Izvēlne

„DEMOLA Latvia” gaida pieteikumus jaunajai sezonai

Līdz 2015. gada 11. martam ir iespēja iesniegt pieteikumus inovāciju platformas „DEMOLA Latvia” jaunajai sezonai. Tā ir iespēja iegūt pieredzi un jaunus kontaktus. 5. martā Mākslas akadēmijā notika "DEMOLA Latvia" prezentācija, kura sniedza ieskatu platformas piedāvātajās iespējās.

Iepazīties ar šīs sezonas uzdotajiem problēmjautājumiem varat "DEMOLA Latvia" mājaslapā (klikšķināt šeit)

KAS IR DEMOLA?
DEMOLA ir no Somijas pārņemts koncepts, kas strādā kā platforma, kur satiekas uzņēmēji un studenti. Uzņēmēji iesniedz savus problēmjautājumus, sagaidot inovatīvus un neparastus risinājumus ar svaigu skatu no malas, savukārt, studenti jauktās komandās strādā un meklē radošus risinājumus reāliem nozaru izaicinājumiem. Šobrīd DEMOLA projekti tiek realizēti 7 valstīs. DEMOLA koncepts veidots, lai veicinātu uzņēmējdarbības un inovāciju attīstību, un dzīvotspēju tautsaimniecībā kopumā.

DEMOLA PROJEKTU GAITA
Gandrīz četrus mēnešus studenti starpdisciplinārās komandās meklē risinājumus kādai reālai, uzņēmumu iesniegtai problēmai vai izaicinājumam. DEMOLA nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu, izglītojošus seminārus, tikšanās ar nozaru ekspertiem un konsultantiem, lai studentu grupa nonāktu līdz veiksmīgam rezultātam.

PIETEIKŠANĀS
DEMOLĀ aicināti pieteikties jebkuras Latvijas augstskolas jebkura studiju līmeņa un specialitātes studenti. Pieteikšanās līdz 11. martam, reģistrējoties http://latvia.demola.net/apply. Papildus informācija demola(abols)demola.lv"> vai Facebook: DEMOLA.Latvia.

DALĪBNIEKU IEGUVUMI

  • Unikāla praktiska pieredze jaunu produktu vai risinājumu izstrādē;
  • Jaunas iemaņas (angļu valoda, uzstāšanās prasmes, radošā domāšana, darbs komandā u.c.);
  • Biznesa kontakti un darba iespējas;
  • Iespēja pēc projekta beigām komercializēt izstrādātās idejas un saņemt atlīdzību no uzņēmuma veiksmīga risinājuma gadījumā;
  • Personīgā izaugsme un labs pamats tiem, kuri apsver sava uzņēmuma izveidošanu.

PAVASARA SEZONAS GRAFIKS
9.marts
Studentu pieteikumu iesniegšanas termiņš

23. marts
Sezonas atklāšana jeb kick-off

24.marts - 7. aprīlis
Iepazīšanās ar komandu un projektu

7. – 10.aprīlis
Projekta plānošanas un uzsākšanas darbseminārs

17. aprīlis
DEMOLA JAM –1 diena – praktiskais  ideju ģenerēšanas seminārs

28. aprīlis
No-Slide Pitch – pirmo ideju prezentācijas

27. maijs
Mid-Pitch – starprezultātu prezentācija

29.jūnijs
Final Pitch un izlaidums

Savus problēmjautājumus risināšanai DEMOLĀ ir uzticējuši tādi Latvijas uzņēmumi kā Lattelecom, Ozols grupa, Ķelmēni, Wilde, Prometal Group, LR Valsts zemes dienests, Horizon, DPA, Sidrabe, fms u.c. Citās valstīs ar DEMOLA ir sadarbojušies tādi uzņēmumi kā Nokia, Intel, ABB, Nokian, Helsinku pilsētas dome, SAAB, Sony, Canon, Ruukki un daudzi citi gan tehnoloģiju, gan finanšu, būvniecības un ražošanas uzņēmumi. 80% no projektu iesniedzējiem ir atzinuši, ka iegūtie rezultāti ir vērtīgi un izmantojami viņu biznesā.

DEMOLA Latvia projekta iniciators ir Latvijas IT klasteris, bet sadarbības vienošanos ir parakstījušas 13 augstskolas un 6 profesionālās organizācijas. DEMOLA Latvia 2015. gada aktivitātes tiek īstenotas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta “IT KVAP – Informācijas tehnoloģiju klastera vēstniecības, akadēmija, platformas” ietvaros (līgums Nr. L-KAP-12-0008), ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.