Meklēt
Izvēlne

„MĀKSLAS AKADĒMIJAS DIENAS”

LMA STUDENTU DARBU IZSTĀDE
„MĀKSLAS AKADĒMIJAS DIENAS"
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13
01.04.2009. - 23. 04. 2009.
O., T., C., P., S., 11:00 - 18:00

Laikā no 2009. gada 1. aprīļa līdz 23. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā pirmo reizi notiks izstāde, kurā piedalīsies visas 14 Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozares. Izstādē būs apskatāmi Glezniecības, Grafikas, Tekstilmākslas, Tēlniecības, Keramikas, Stikla mākslas, Modes mākslas, Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina, Scenogrāfijas, Vizuālās komunikācijas, Restaurācijas un Mākslas zinātnes un kultūras vēstures un teorijas apakšnozaru studentu darbi.

Ir ierasts Latvijas mākslas telpā redzēt LMA nodaļu vai apakšnozaru izstādes, kas atklāj katras nozares specifiku, dažādību un akcentē labākos studentu sasniegumus. Šoreiz izstādes rīkotāji uzņēmušies visnotaļ grūtu uzdevumu - vienā izstādē prezentēt katru apakšnozari, saglabājot ekspozīcijas vienotību, lai sniegtu ieskatu Latvijas Mākslas akadēmijas studiju darbā kopumā. Un, lai arī ekspozīcijas saturs ir katras apakšnozares studentu un pasniedzēju ziņā, par izkārtojumu un kopainu rūpējas izstādes kurators, gleznotājs un LMA prorektors profesors Kristaps Zariņš.

Izstādē iespējams iepazīties ar katrai nozarei raksturīgo - dažādām tehnikām un materiāliem, atšķirīgiem uzdevumiem un kompozīcijām, video un fotogrāfijās iemūžinātiem mirkļiem no dalības starptautiskos pasākumos, aktuālākajiem projektiem un interesantākajiem aspektiem apakšnozares dzīvē. Apskatāmas būs kā restaurējamas gleznas, tā modes skates, animācijas, zīmējumi, tēlniecība objekti, gleznas un grafikas, maketi un dizaina objekti un daudz kas cits. Veikt uzskaitījumu pat līdzinās neiespējamai misijai.

Izstādes laikā būs apskatāma arī Lizetes Murovskas veidotā filma par gleznas „Pasaules lielākais koris" tapšanu, kas uzņemta 24. Vispārējo Dziesmu svētku laikā. Šajā 15 minūšu garajā video atspoguļoti interesantākie brīži no lielformāta gleznas tapšanas, kuru kopā ar pasniedzējiem - Kristapu Zariņu un Alekseju Naumovu - radīja 10 LMA studenti. 22 metrus garā glezna jau tikusi izstādīta UNESCO galvenajā ēkā Parīzē un nu ir ceļā uz Japānu, kur no 9. aprīļa līdz 26. aprīlim būs apskatāma Tokijas universitātē.

Izstāde atspoguļo Latvijas Mākslas akadēmijas daudzpusību un dažādību, tomēr visus darbus vieno piederība šai augstskolai. Īpaši aicinām tos, kas plāno par iespēju studēt Latvijas Mākslas akadēmijā. Domājams, līdzīgas mākslas skates akadēmijā kļūs par tradīciju.

Teksts: Ilze Jakuša-Kreituse
E-pasts: