Meklēt
Izvēlne

"Galerijā Centrs" aplūkojama labdarības izstāde "Baltā. Skaistā. Liktenīgā"

Atbalstot Latvijas Likteņdārza tapšanu, tirdzniecības centrā „Galerija Centrs” atklāta labdarības izstāde „Baltā. Skaistā. Liktenīgā” – krāšņa Latvijas Mākslas akadēmijas tērpu izstāde. Projekta mērķis ir popularizēt jaunu un unikālu iespēju – laulību ceremoniju rīkošanu Likteņdārzā. Izstāde uz Rīdzenes ielas skatāma no 2012. gada 12. decembra līdz 2013. gada 6. janvārim.

Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, t/c „Galeriju Centrs” un papīra vairumtirgotāju „Antalis”, lai sabiedrībai atgādinātu par brīnišķīgo vietu Daugavas krastā – Likteņdārzu. Izstādē ir aplūkojami jauno modes mākslinieku darinātie tērpi, kuru centrālā tematika ir sieviete – tīra, skaista un liktenīga. Idejas vizualizācijai izmantotas mākslas fotogrāfijas, kas uzbur kāzu rituāla norisi Likteņdārzā. Mākslinieki izstādes veidošanā izmantojuši baltu papīru, kas pārtapis smalkos līgavas tērpos.

Izstādes Baltā. Skaistā. Liktenīgā atklāšana notika maģiskajā datumā - 12.12.12, ko daudzi jaunie pāri izvēlējās laulības slēgšanai. Atklāšanas pasākumā bija iespējams tikties ar tērpu un Likteņdārza idejas autoriem.

Kokneses fonda padomes loceklis Guntis Belevičs: „ Likteņdārzs nav tikai piemiņa pagātnei. Tikai tas, kas zina savas tautas vēsturi, var drošu skatu raudzīties nākotnē. 2012. gadā, kad Likteņdārzu apmeklēja 18 jaunie pāri, mēs sapratām, ka Likteņdārzs var kļūt par skaistu vietu laulību ceremonijai. Likteņdārza ideja ir papildināta ar jaunu saturu, vērstu ar gaišu, laimīgu skatu nākotnē.”

Pašlaik Likteņdārzā tiek īstenoti vairāki projekti, kas nodrošina tā attīstību un pilnveidi. Likteņdārza koncepcijas pamatā ir tautas atmiņa un domas par nākotni, dārzs tiek veidots kā dāvana valstij simtajā dzimšanas dienā. Kāzu ceremoniju rīkošana Likteņdārzā ir tiešā veidā saistīta ar nākotnes Latvijas vīziju, jo tās pamatā ir jaunas ģimenes veidošana. Jau tagad Likteņdārzā ir iespējams iestādīt kociņu, pasūtīt bruģakmeni ar savu vārdu un uzvārdu, atstāt vēlējumu sienā. Kāzu rīkošana Likteņdārzā būs jauns projekts, kas papildinās jau esošās aktivitātes Likteņdārzā.

„Kad mēs atveram acis, sirdi un durvis, mēs ļaujam notikt brīnumam. Šajā svētku laikā gribas sajust gaišumu. Redzot projekta rezultātu saprotu, ka tas ir tikai sākums. Sākums jaukai un patiesai iniciatīvai, kas īstenosies drīzumā Likteņdārzā. Novēlu šai iniciatīvai attīstīties un iesildīt ikvienu sirdi, lai Likteņdārzs kļūst par ikviena īpašo vietu – baltu, skaistu un liktenīgu vietu,” atzīst t/c „Galerija Centrs” vadītāja Zita Siliņa.

Tirdzniecības centrs „Galerija Centrs“ ir Galactico alianses biedrs. Šī alianse nodrošina vienotu standartu ievērošanu un īpašas ērtības pircējiem, tai pat laikā saglabājot katra alianses dalībnieka īpašo pozicionējumu un identitāti. Galactico ir kvalitātes zīme pircējiem, kas nodrošina alianses biedru tirdzniecības centros - Alfa Mols, Galerija Centrs, Origo, Dole – vienotu papildus servisu: pagarinātus banku darba laikus, izglītošanu patērētāju tiesību aizsardzības jautājumos, vienotu dāvanu karti un lojalitātes karti, identisku servisa līmeni, bezvadu internetu bez maksas, iespēju vienuviet saņemt informāciju par visu piecu Galactico TC piedāvājumiem, vienlaicīgas izpārdošanas un akcijas. Visu Galactico tirdzniecības centru apsaimniekotājs un attīstītājs ir Linstow Center Management.

Noderīga papildu informācija:
Izstādes „Baltā. Skaistā. Liktenīgā” tērpu skices (klikšķināt šeit)
Kā top „Baltā. Skaistā. Liktenīgā” papīra tērpi? (klikšķināt šeit)
Kad papīra ziedi ir kas vairāk kā tikai dekorācijas (klikšķināt šeit)