Meklēt
Izvēlne

"Latvijas Pasts" aicina ikvienu interesentu piedalīties pastmarku dizaina konkursā par Imanta Ziedoņa tēmu

„Latvijas Pasts” organizē jau trešo pastmarku dizaina konkursu, taču pirmoreiz, sadarbojoties ar Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”, tajā definēta noteikta tēma – asociācijas par izcilo dzejnieku un publicistu Imantu Ziedoni. No 2013. gada 21. oktobra līdz 8. novembrim (termiņš pagarināts!) ikviens interesents interneta vietnē http://jaunapastmarka.lv aicināts iesūtīt savu pastmarkas dizaina skici par Imanta Ziedoņa tēmu – ilustrāciju dzejai, pasakām, prozai vai radošas un neparastas idejas saistībā ar dzejnieku un viņa darbiem.

Populārāko dizainu noteiks publisks balsojums internetā ar sociālo tīklu starpniecību, un to izmantos reālas pastmarkas izveidē, kas 2014. gadā tiks nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā.

Konkursā var piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas. Visus iesniegtos darbus sākotnēji vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir fonda „Viegli” pārstāve Māra Upmane-Holšteine, komponists Raimonds Tiguls, reklāmas eksperts Armands Leitis un „Latvijas Pasta” Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs. No 11. līdz 19. novembrim žūrijas izvēlētie darbi tiks nodoti publiskam balsojumam – izmantojot sociālo tīklu twitter, facebook un draugiem kontus, lietotāji varēs nobalsot par savu iecienītāko pastmarku interneta vietnē http://jaunapastmarka.lv. Pastmarku dizaina konkursa uzvarētājs tiks paziņots 20. novembrī.

Pastmarka, kas iegūs lielāko balsu skaitu, 2014. gada sākumā tiks nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas nominālvērtība būs € 0,50, un tā atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Bez iespējas redzēt pastmarku ar paša veidoto dizainu ceļojam uz tuvām uz tālām valstīm konkursa uzvarētājs saņems arī balvu – grafisko planšeti, kā arī iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu „Latvijas Pastā”.

Pastmarku dizaina konkurss jau kļuvis par „Latvijas Pasta” tradīciju, dodot iespēju plašai sabiedrībai iesaistīties pastmarku tapšanas procesā, kuru ikdienā nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.

2012. gada pastmarku dizaina konkursā tika iesniegtas 166 pastmarku dizaina idejas, un par saviem pastmarku dizaina favorītiem tika nodota 4451 balss. Ar 1181 balsi uzvarēja Jāņa Uzrauga veidotā pastmarka ar BMX riteņbraucēja attēlu. Savukārt 2011. gada konkursā uzvarēja Evita Eidinta ar pastmarku „Vieta, kur rodas stāsti”.

Imants Ziedonis (1933-2013) ir viens no populārākajiem latviešu dzejniekiem, kurš bija arī izcils publicists, epifāniju un pasaku autors, tulkotājs un scenārists.

Par VAS „Latvijas Pasts”
„Latvijas Pasts” nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. „Latvijas Pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.

Par Imanta Ziedoņa fonu „Viegli”
Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

Papildu informācija:
Zane Plone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
Mob.: +371 28627003
E-pasts: zane.plone(abols)pasts.lv">