Meklēt
Izvēlne

Anitas Paegles ilustrāciju izstāde “Rīgas pasakas” Vitebskā

2015. gada 16. oktobrī Vitebskas apgabala bibliotēkā, Baltkrievijā, atklāta mākslinieces Anitas Paegles ilustrāciju izstāde “Rīgas pasakas”. Izstāde ceļo uz Baltkrieviju par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. Izstāde tapusi ar Latvijas konsulāta Vitebskā un Vitebskas Valsts universitātes atbalstu.

Anita Paegle ir Latvijā iemīļota bērnu grāmatu ilustrāciju autore, kuras spilgtais rokraksts paliek atmiņā un nav sajaucams ar nevienu citu. Māksliniece tēlus rada ar lielu rūpību, priekšroku dodot laikietilpīgam formveides procesam, lai panāktu pārdomātu un trāpīgu vizuālo tēlu valodu. Anita Paegle par savu vistuvāko tehniku uzskata akvareli, kura tehniskās iespējas māksliniece virtuozi pārvalda. Kopumā trīsdesmit trīs daiļrades gados tapušas trīsdesmit divas grāmatas, no kurām daudzas par sev vismīļākajām uzskata jau vairākas bērnu un vecāku paaudzes.

Mākslinieces sasniegumi bērnu grāmatu mākslā ir guvuši starptautisku atzinību - 2012. gadā viņa tika nominēta Hansa Kristiana Andersena balvai, 2013. un 2014. gadā - Astrīdas Lindgrēnas memoriālajai balvai. Anita Paegle saņēmusi vairākas balvas Latvijas skaistāko grāmatu, “Zelta Ābeles” konkursos. Jaunākais “Zelte Ābeles” apbalvojums iegūts par grāmatu “Ziemas pasaka” un “Miega pasaka” ilustrācijām. Māksliniecei piešķirta Pastariņa balva, Indriķa Zeberiņa balva, Pavasara balva, trīs reizes Jāņa Baltvilka balva, Tallinas ilustrāciju triennāles diploms un citas atzinības. 2014. gadā māksliniece saņēmusi „Latvijas Mākslas akadēmijas balvu”.


Izstādes norises vieta:
Vitebskas apgabala bibliotēka
Ļeņina iela 8a (ул. Ленина, 8а), Vitebska