Meklēt
Izvēlne

Annas Pommeres personālizstāde "Nicu", no 12.aprīļa

No 12. aprīļa līdz 16. jūnijam J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejs (Alberta iela 12–9, Rīga) aicina apmeklēt Annas Pommeres personālizstādi “NICU”

„NICU”(no angļu val. “Neonatal Intensive Care Unit”) – bērnu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļa jaundzimušajiem, kas atrodas īpaši smagā fiziskā stāvoklī, galvenokārt priekšlaicīgi dzimušie, kuriem ir nepieciešami inkubatori, elpināšanas un citi dzīvības primāro funkciju uzturošie aparāti. „NICU” ir internacionāls šīs nodaļas apzīmējums visā pasaulē.
Darbu sērijas „NICU” pamatā ir autores pārdomas par vienu no nozīmīgākajām kristietības tēmām – Dievmātes ciešanām, kā arī ciešanu būtību vispār. 
Kopš ieņemšanas brīža Jaunavai Marijai viņas bērna ciešanas un agrā nāve tika pasludinātas par neizbēgamām, un 33 gadu garumā viņa gāja šim traģiskajam notikumam pretī. Ciešanu dziļums bērna smagas slimības un nāves gadījumā ir neizmērojams. Autores personīgā pieredze un novērojumi, pavadot vairākus mēnešus kopā ar pašas bērnu intensīvās terapijas nodaļā jaundzimušajiem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, atspoguļojas mākslinieciskajos darbos, kuros autore vēlas parādīt īpašo „NICU” nodaļas atmosfēru un noskaņojumu, kā arī dziļāk izprast ciešanu būtību.
Par darbu vizuālo tēlu pamatu kļuva 18.–19.gs. autodidaktiskās reliģiskās koka skulptūras no Slovākijas, kuru izpildījuma vienkāršība un naivitāte atklāj patiesu jūtu dziļumu, kas raksturo Dievmātes ciešanas. 

Biļešu cenas:
Izstādes un muzeja apmeklējums: 2.00 EUR,
Skolēniem, studentiem un senioriem: 1.00 EUR.

Attēla autore Anna Pommere. „Dievmāte igauniete”. 2016. g. Akvarelis/ eļļa/ kokvilna.