Meklēt
Izvēlne

Anša Dobičina izstāde „Atopos” Latvijas Mākslinieku savienībā

No 2015. gada 11. jūnija Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijas T zālē būs apskatāma jaunā tēlnieka, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) tēlniecības nodaļas maģistrantūras absolventa Anša Dobičina personālizstāde ATOPOS

Izstādes nosaukums Atopos (no grieķu v. ἄτοπος, ἄ- ne, ārpus, topos – vieta) apzīmē kaut ko ārpus savas vietas, ikdienas un tās kārtības esošu.

Virsmas, pa kurām ikdienā staigājam, īpaši ārtelpās, mūs visvairāk saista arī ar pagātni, kur iespiežas dažādas pēdas. Tajās nosēžas laiks un telpa, kas mana darba kontekstā tās padara par vērtīgām. Tās ir laikmeta nogulsnes, kur saglabājas dažādas liecības no vēstures, tādējādi iemiesojot gan reālas, gan transcendentālas formas.

/A.Dobičins/

Izstādē apskatāma instalācija, ko veido četru pilsētvides dažādu zemes virsmu kopiju skulpturāli fragmenti, kuri ir realizēti betona, alumīnija un marmora. Šīs vietas ir ikdienišķas, bet katrai no tām ir dažādi vēsturiskie un nozīmes slāņi, kas kopā veido daudznozīmīgu formu par mūsu vidi. Autors skatītāju iepazīstina ar savu vietas redzējumu, instalācijā, ar skaņas palīdzību, rekonstruējot realitāti, kur tiek savienotas šīs ģeogrāfiskās vietas un to konteksti ārpus reālās vietas, lai izceltu vērtības un problēmas, kas pastāv.

Ansis Dobičins (1989) izglītību ir ieguvis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā. Aktīvi piedalās starptautiskos tēlniecības simpozijos un grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs kopš 2005.gada. ATOPOS ir Anša Dobičina LMA Tēlniecības nodaļas Maģistrantūras diplomdarbs.

Izstādes "Atopos” atklāšana notiks 11. jūnijā plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

Izstādi būs iespējams apskatīt no 11. jūnija līdz 4. jūlijam katru dienu laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

Izstādi atbalsta: Latvijas Mākslinieku savienība, Latvijas Mākslas akadēmija, Valsts Kultūrkapitāla fonds.