Meklēt
Izvēlne

Apbalvoti skatlogu, ēku fasāžu un priekšlaukumu noformējuma konkursa "Ziemassvētki 2013" uzvarētāji

2014. gada 12. februārī ar svinīgo apbalvošanu koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” noslēdzās Rīgas domes rīkotais skatlogu, ēku fasāžu un priekšlaukumu noformējuma konkurss „Ziemassvētki 2013”. Tēmā „Citāda egle” pirmo vietu un 350 eiro naudas balvu saņēma „Galerija centrs” (Audēju ielā 16) par latvisko tradīciju popularizēšanu, piedāvājot divu paaudžu mākslinieku skatījumu uz Ziemassvētku gaidīšanas laiku un tā simboliku ar „Saulgriežu egli”, kas izstādes „Citādi saulgrieži” ietvaros tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Projektā no Mākslas akadēmijas studentu vidus piedalījās Modes mākslas apakšnozares studentes Andra Andžāne, Evija Berga, Ludmila Kruglika, Signe Nasteviča, Sanita Simtniece un Evija Šaitere.

Otro vietu un 200 eiro naudas balvu ieguva restorāns „Tēvocis Vaņa” (Smilšu ielā 16) par radošo izdomu, veidojot grāmatu egli, bet trešo vieta un 150 eiro naudas balvu saņēma veikali „Gerry Weber” un „Taifun” (Tērbatas ielā 32) par mākslinieciski pārdomāto risinājumu, veidojot Ziemassvētku rotājumu egli.

Skatlogu noformējuma grupā par tēmu „Ziemassvētki” pirmo vietu un 350 eiro naudas balvu saņēma SIA „JA Group” veikals „Image House” (Brīvības ielā 40), otro vietu un 200 eiro naudas balvu – tautas mūzikas veikals „Upe” (R. Vāgnera ielā 5), trešo vietu un 150 eiro naudas balvu - SIA „Cinamon” kafejnīca – konditoreja „Kanēļa konditoreja” (Dzirnavu ielā 84-32a, Berga Bazārā).

Ēku fasāžu un priekšlaukumu noformējuma grupā par tēmu „Ziemassvētki” kopumā bija seši laureāti, jo žūrijas komisija piešķīra divas trešās, divas otrās un divas pirmās vietas. Pirmo vietu un 350 eiro naudas balvu ieguva SIA „Shishi Latvija” salons „Home of Beauty” (Tērbatas ielā 50) un Inese Budre, privātmājas (Dārziņu 28. līnija Nr. 9) īpašniece. Otro vietu un 200 eiro naudas balvu saņēma SIA „Ēlande” kafejnīca (Brīvības gatvē 249) un Vladimirs Cudečkis, privātmājas (Visbijas prospekts 12) īpašnieks. Trešo vietu un 150 eiro naudas balvu ieguva kultūras pils „Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36) un krodziņš „Lidojošā varde” (Elizabetes ielā 31a).

Rīgas dome konkursu rīkoja, lai veicinātu Ziemassvētku un gadu mijas laikam atbilstošas noskaņas radīšanu Rīgā, akcentētu radošas un oriģinālas izpausmes pilsētvidē.

Foto: Toms Norde.