Meklēt
Izvēlne

Ar saukli Māksla=sirdslieta aicina uz jau četrpadsmito topošo mākslinieku darbu gadatirgu JARMARKA

Ar saukli Māksla=sirdslieta no ceturtdienas, 15. decembra, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) jau četrpadsmito gadu ikviens mākslas mīļotājs un svētku dāvanu meklētājs tiek aicināts uz jauno mākslinieku darbu izstādi, labdarības akciju un gadatirgu JARMARKA. Ieeja izstādē bez maksas.

JARMARKĀ apskatei un iegādei šogad darbus iesnieguši vairāk nekā 350 Mākslas akadēmijas studenti. Izstādē izlikto darbu skaits ir ļoti plašs. Tās ir vairāk nekā 10 000 unikālas mākslas un dizaina vienības, tajā skaitā gleznas, grafika, tekstils, rotas, keramika, mode u.c., kas radītas studiju procesā. JARMARKU apmeklēt ir interesanti atkārtoti, jo ekspozīcija mainās ik dienu - katra nopirktā darba vietā, tiek izlikti jauni. Virknei šobrīd plaši zināmo mākslinieku tieši JARMARKA ir kalpojusi par atspēriena punktu ceļā uz mākslas mīļotāju atzinību.
Studenti cenu saviem darbiem nosaka paši. Turklāt neliela daļa no ienākumiem tiek ziedota Latvijas Mākslas akadēmijas un tai piederošo telpu restaurācijai un remonta darbiem. Līdz šim ir veikti restaurācijas darbi akadēmijas ēkā – aulā, koridoros un citās telpās, renovētas arī akadēmijai novēlētās gleznotāja Jāņa Kugas (1878–1969) mājas Ikšķilē.

LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs ir gandarīts par līdz šim paveikto: ‘’JARMARKA jau 14 gadus Latvijas Mākslas akadēmijā rada īstu svētku atmosfēru! Šogad JARMARKAS laikā iegūtā ziedojumu daļa tiks novirzīta ārdarbiem - fasādes rotājumu un flīžu atjaunošanai. Man ir prieks, ka šogad JARMARKĀ būs atrodami arī to jauno mākslinieku darbi, kas pavisam nesen tika izstādīti prestižajās galerijās "Dashanzi 798 Art District" Pekinā un "Crous de Paris" Parīzē.’’

Viena no JARMARKAS idejas autorēm Agnese Leilande norāda uz šī gada jaunieviesumiem: ‘’Prieks, ka pirms četrpadsmit gadiem iesāktā iniciatīva turpinās, katru gadu pulcējot gandrīz 25 000 mākslas mīļotājus. Vienlaicīgi cenšamies uzlabot pasākuma norisi, ieklausoties pastāvīgo apmeklētāju viedoklī. Piemēram, šogad ar bankas Citadele atbalstu būs pieejams bankomāts, kas noderēs, ja, apskatot darbus, būs radusies vēlme kādu no tiem iegādāties. Tāpat šogad aulā noteiktos laikos tiks piedāvātas arī bezmaksas ekskursijas mākslas ekspertu, jau atzītu mākslinieku vadībā. Nelielajās eksursijās apmeklētāji varēs iepazīties ar aktuālāko mākslā un uzzināt nedaudz vairāk par akadēmijas studentiem - esošajiem un topošajiem māksliniekiem un viņu JARMARKĀ izliktajiem darbiem.’’

Izstāde-gadatirgus atvērta no 15. decembra līdz 30. decembrim.
Tās darba laiks ir katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00.
24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas.
Ieeja bez maksas.

JARMARKU organizē pasākumu aģentūra Pareizā ķīmija un Latvijas Mākslas akadēmija.