Meklēt
Izvēlne

Artura Bērziņa personālizstāde "bez nosaukuma (veltītais laiks)"

No 2012. gada 20. augusta līdz 16. septembrim Rīgas Doma baznīcas dārza galerijā ir apskatāma mākslinieka un Mākslas akadēmijas maģistrantūras studenta Artura Bērziņa personālizstāde „bez nosaukuma (veltītais laiks)”, kas tapusi pateicoties sabiedriskajai kustībai „Mans Doms”. 

Pie projekta izstrādes mākslinieks pavadījis 160 stundas un šis patērētais laiks kopā ar izstādē redzamo galaproduktu – telpisku objektu sēriju, tiek veltīts skatītājam.

Izstāde piedāvā ekskluzīvu iespēju skatīt Artura Bērziņa darbus brīvdabā un jaunās, trīsdimensionālās formās, kas konstruētas, grieztas, urbtas, slīpētas un pat adītas katra savā tehnikā, klāt pievienojot informāciju par to izgatavošanai veltīto laiku. Projekta iedvesmas avots ir Nikolā Burjo darbs „Attiecību estētika”, kurā tiek minēts, kā viņaprāt strādā aktuālie mākslinieki. To mākslas materiāls (viela) ir mākslinieka veltītais laiks. Mākslinieks tiekas ar skatītāju, veltot tam savu laiku un sniedzot, piemēram, pakalpojumu. Tajā pašā laikā Bērziņš vēlas akcentēt arī šī brīža attieksmi pret laiku kā šķietami nevērtīgu lietu. „Cilvēki nerēķinās viens ar otra laiku, piemēram, bieži kavējot tikšanās vai nespējot sarīkot/ noslēgt laicīgi koncertus un citus saviesīgus pasākumus. Savukārt mākslinieki visbiežāk rada mākslu paši sev. Respektīvi, risina savas problēmas. Apmierina savas vajadzības. Pie tam, šāda māksla tiek izstādīta un skatītājam nekas cits neatliek kā, veltīt laiku skatoties, kā mākslinieks ņemas ap sevi,” skaidro mākslinieks. Šis veltītā laika aspekts radīja iztēlē redzējumu par atsevišķu darbu sēriju.

Plašākai publikai Arturs Bērziņš ir pazīstams kā nelielu formātu gleznu sēriju autors, kurās tiek risināti gan personīgi, gan dažādi sociāli aktīvi jautājumi. Mākslinieks ir piedalījies tādās grupu izstādēs kā „Nieze” (2007), „Candy Bomber/ Našķu bumba”, „Jaunie Latvijas glezniecībā” (2008) un „Paraksts” (2008). Regulāri veido personālizstādes gan Rīgā, gan Aizputē, Liepājā, Līvānos, Olainē un Tukumā. Par personālizstādi „Nomalība” (2008) Arturs Bērziņš tika nominēts Purvīša balvai, bet 2009. gadā saņēma Dienas Gada balvu kultūrā 2009.

Par sabiedrisko kustību „Mans Doms”: Sabiedriskā kustība „Mans Doms” ir Rīgas Doma un biedrības „Ascendum” ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu - koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

Par biedrību „Ascendum”: Biedrība „Ascendum” ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība uz augšu.

Darba laiks:
Katru dienu: 9:00 – 18:00
Trešdienās, piektdienās: 9:00 – 17:00

Ieejas maksa:
2 Ls (cenā iekļauts Rīgas Doma apmeklējums)

Rīgas Doma Dārza galerija
Mājaslapa: www.mansdoms.lv

www.artursberzins.lv