Meklēt
Izvēlne

Aspazijas un Raiņa jubilejas gads un KKF mērķprogramma

Aspazijas un Raiņa jubilejas gadā paredzēta plaša pasākumu programma, kā arī tiks izsludināta speciāla mērķprogramma „Raiņa un Aspazijas 150-gade”.

Aspazijas un Raiņa jubilejas gads jau sācies, uzsākusies arī jubilejas gada programma – trešdien, 7. janvārī, plkst. 16:00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā „Zirgu pasts” Rīgā, Dzirnavu ielā 46, notiks LR prezidentūras EP sekretariāta un Jura Podnieka filmu studijas sadarbībā veidotā īsfilmu cikla “Domasspēks” atklāšanas pasākums. Tajā tiks prezentētas pirmās divas projekta īsfilmas. Turpmāk katru nedēļu Latvijas prezidentūras tīmekļa vietnē EU2015.LV un sociālajos tīklos parādīsies jauns video. Kopumā tiks izveidotas 28 īsfilmas – katra savā ES dalībvalstī.

Savukārt 29. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs muzikālās izrādes “Raiņa sapņi” pirmizrāde – režisors Kirils Serebreņņikovs /Krievija/, librets: Ieva Struka, scenogrāfs, kostīmu mākslinieks Kirils Serebreņņikovs, horeogrāfs Jevgēnijs Kulagins /Krievija/, komponists Jēkabs Nīmanis.

Darbu turpina dažādu pasākumu, konferenču, izstāžu u.c. iniciatīvu veidotāju radošās komandas, paredzot, ka lielākā pasākumu aktivitāte būs Aspazijas un Raiņa dzimšanas dienu laikā – sākot no marta un noslēdzoties vēl krietni pēc Dzejas dienām.

Atsevišķas iniciatīvas tiks īstenotas arī jau gada sākumā, kā arī būs pasākumi, kas notiks pašās šā gada beigās un turpināsies nākamgad. Februāra sākumā Valsts kultūrkapitāla fondā tiks izsludināta speciāla mērķprogramma „Raiņa un Aspazijas 150-gade” 270 000 EUR apmērā, kurā iespējams pieteikt Jūsu un Jūsu pārstāvēto organizāciju iecerētos projektus finansējuma ieguvei konkursa kārtībā. Vairāk informācijas par mērķprogrammas konkursu varēsiet iegūt www.kkf.lv janvārī vai februāra sākumā.

Turpinās darbs ar interneta vietnes www.aspazijarainis.lv izstrādi – lapa tiks atvērta apmeklētājiem jau līdz Aspazijas dzimšanas dienai.