Meklēt
Izvēlne

ATKLĀS IZSTĀDI “BRASĀ, UZ MUGURAS UN TAURIŅSTILĀ”

Maģistra programmas POST topošie absolventi ar prieku paziņo par gaidāmo diplomdarbu izstādi Brasā, uz muguras un tauriņstilā”, kur būs skatāmi programmas mākslinieku kolektīva darbi. Šajā izstādē būs iespējams iepazīt Annas Malickas, Alises Putniņas, Krišjāņa Elvika, Dzeldes Mierkalnes, Madaras Gruntmanes-Dujanas, Kintijas Avenas, Martas Viktorijas Agrumas un Agates Tūnas daudzveidīgās mākslinieciskās prakses, aicinot skatītājus iedvesmojošā ceļojumā, izaicinot dažādu mediju un tehniku robežas.

"Brasā, uz muguras un tauriņstilā" piedāvā aizraujošu un pārdomas izvilinošu pieredzi, kas iedziļinās cilvēka esības, emociju un sociālo konstruktu sarežģītajos līkločos. Katrs mākslinieks, strādājot ar savu unikālo mediju, pēta plašu tēmu loku - iztēles telpas būvēšana, traumas un cilvēciskā saikni, kvīru identitāti un iekļaušanos, dzīves un mirstības trauslo dabu, mīklaino pēcnāves eksistenci, cilvēku un ārpus cilvēku mijiedarbību, personīgos ceļojumus un pieredzes atcelšanu, kā arī tehnoloģiju klātbūtni mūsu dzīvē.

Grupas izstāde kā kopums sniedz iespēju iepazīties ar jauno mākslinieku redzējumu, savijot kopā dažādus izteiksmes līdzekļus, izaicinot uztveri un rosinot dialogu. Katrs mākslas darbs izstādē "Brasā, uz muguras un tauriņstilā" sniedz ieguldījumu plašākā cilvēciskās pieredzes stāstījumā, izgaismojot šo jauno mākslinieku atšķirīgās perspektīvas un balsis.

Aicinām Jūs pievienoties mums Skolas ielā 18, Rīgā, 1. jūnijā no plkst. 19.00 līdz plkst. 22.00 uz  izstādes "Brasā, uz muguras un tauriņstilā" atklāšanu!

Izstādes atklāšanas dienā plkst. 20.00 un plkst. 21.00 būs skatāma Alises Putniņas performance. Performance notiks vairākas reizes jūnijā, datumi un laiki tiks izziņoti drīzumā.

Izstāde būs apskatāma no 2023. gada  2. jūnija līdz 29. jūnijam, piedāvājot ceļojumu pa maģistra programmas POST mākslas ainavu. Izstādes darba laiks: no trešdienas līdz sestdienai, no plkst. 14:00 līdz 19:00.

POST ir starpdisciplināra maģistra specializācija, kas balstīta uz mākslas idejām kontekstā Latvijas Mākslas akadēmijā. Programmas mērķis ir pētīt, kā iespējams studēt mākslu mūsdienās, vienlaikus atrodoties Austrumeiropā un Ziemeļeiropā - reģionā ar atšķirīgām robežām, ko raksturo mainīga vide un bagāta pieredze, ņemot vērā globālo ideoloģiju pastiprinātu izmantošanu un sabrukumu, programma darbojas unikālā kontekstā. Plašāku informāciju skatīt šeit:  https://www.lma.lv/en/studies/nozares/post