Meklēt
Izvēlne

ATKLĀS KATRĪNAS IEVAS IZSTĀDI “CONFUSION WILL ONLY BREAK YOU OR MAKE YOU"

30. novembrī plkst. 20:00 grāmatnīcā / bārā “Bolderāja” atklās Katrīnas Ievas izstādi “Confusion Will Only Break You or Make You”, kas noslēgs iesākto izstāžu triloģiju “MAMMU NOMIRT SPĒŠU PATS”.

Visu novembri mākslas krustpunktā “Bolderāja”, speciāli šim projektam izveidotajā izstāžu telpā bija skatāmi Latvijas jauno mākslinieču darbi, kas risināja jautājumus par gara brīvību, meklējot abstraktā jēdziena izpausmes un pazīmes. Māksliniece, scenogrāfe Katrīna Ieva, ciklu noslēdz, savā izstādē pievēršoties tēmai par garā salauztām būtnēm.

Māksliniece par izstādes ekspozīciju saka: “Šos darbus radīju, domājot par saviem tuvākajiem cilvēkiem, kuri iet cauri sabiedrības radītajai gaļasmašīnai, ar neizpratni par to vai viņi ir gaļa vai kotlete. Un kā šī mašīna vispār darbojas, ja cilvēki, kas to radīja ir cīsiņi."

Par izstādes centrālo darbu izvēlēts Katrīnas Ievas radīts mūzikas video pankroka grupas Mazie Smirdīgie Kociņi dziesmai “Ipomejas priecīgās”. Galvenās varones realitāte mijas ar skatuves maketā uzburtu vidi, reflektējot par dzīvi pasaulē, kuru radījis kāds cits. Māksliniece turpina veidot objektus sev raksturīgā veidā, izmantojot plašu materiālu klāstu. Savienojumi, kurus izmanto Katrīna Ieva pilnībā nojauc reālismu, ievadot skatītāju mākslas avangardā. Izstādes telpa kļūs par daļu no video atainotās realitātes un ekspozīcijā būs skatāmi arī daži no filmēšanas procesam veidotajiem rekvizītiem.

Izstādes atklāšanas pasākumā, viesi aicināti piedzīvot performanci "D/z/EJAS – ELEKTROPOĒZIJA", kurā teksta un mediju mākslinieces Dianas Lelis poētiski-pluāro dabu apvīs mūziķa Raivo Mihailova elektrības skanējuma modulārās sintēzes.

Katrīna Ieva ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas apkakšnozarē, un šobrīd turpina mācības maģistra programmā. Papildinājusi zināšanas un prasmes, 2022.gadā, Erasmus+ studentu apmaiņas programmas ietvaros, pavadot mācību semestri Minhenes Mākslas akadēmijā. Studiju laikā ir radīti vairāki studentu teātra uzvedumi, kino darbi un, tāpat arī izstāžu projekti kopā ar kolēģiem un draugiem – mākslinieku apvienību 4K. Savā radošajā praksē Katrīna Ieva rada mākslas darbus, kas skatītājam ļauj atsvešināties no pašreizējā laika un vietas. Mākslinieci interesē rūpīgi izstrādāts, sistematizēts haoss, kas rada neordinārus pieteikumus dzīves tveršanai, dzīvošanai un miršanai.

Izstādes darba laiks no 30. novembra līdz 10. decembrim, no trešdienas līdz sestdienai (plkst. 18:00–23:00). Adrese: Avotu iela 29, Rīga. Bezmaksas ieeja.