Meklēt
Izvēlne

ATKLĀS "LMA DIZAINA DIENAS ('24)"

6. jūnijā, plkst.18:00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva zālē atklās šī studiju gada Dizaina nodaļas bakalaura, maģistra un profesionālā doktora programmu studentu labāko darbu izstādi, kas ir centrālais "Dizaina dienu ('24)" pasākumu programmas notikums.

"LMA Dizaina dienas" līdzās LMA tradicionālajam Karnevālam, Jaunmarkai un Diplomandu izstādei ir kļuvis par neatsveramu pasākumu, kurš atspoguļo studentu veikumu, jaunradi un studiju procesa aktualitātes tieši dizaina jomā. Šogad Dizaina dienas notiks septiņpadsmito reizi pēc kārtas, un  šī gada tematiskais kodols akcentēs dizaina kā procesa nozīmi, atklājot neredzamos stāstus aiz katra darba un projekta.

“Izstādes autori savos darbos pievēršas procesu eksperimentiem, ilgtspējai, atkārtotu materiālu izmantošanai, lietotāju pieredzei pakalpojumu dizainā, brīvības, telpas, labbūtības un eko-centrētas dizaina pieejas izpratnes veicināšanai, kā arī citiem sabiedrībā aktuāliem un izaicinošiem jautājumiem”, norāda Matīss Zvaigzne, LMA Dizaina nodaļas vadītājs.

Izstādē vienkopus būs redzami labākie studiju darbi un diplomdarbi – kopskaitā 44, kurus atlasījuši Dizaina nodaļas pasniedzēji. Apmeklētāji izstādē varēs izbaudīt plašu radošu darbu klāstu, sākot no avangarda modes kolekcijām līdz praktiskiem dizaina produktiem, interjera risinājumiem un metāla dizaina instalācijām. Izstādi pavadīs dinamiska programma ar prezentācijām, radošajām darbnīcām un stāstu sesijām, komunikācijas dienu un LMA modes skates kolekciju izstādi/šovrūmu. Šovrūmā būs iespēja redzēt šī gada kolekciju tērpus un noskatīties divas filmas, kas veltītas radošā darba procesa aizkulisēm un tā pārsteidzošajiem rezultātiem. Izstādes norises laikā pirmo reizi darbosies dizaina Pop–Up veikals, kurā būs apskatāmi un iegādājami studentu darbi, un īpaši, šī gada Modes skatei un Dizaina dienām radītie krekli, zeķes, un divi izdevumi.

Izstādes “LMA Dizaina dienas ('24)” atklāšana 6. jūnijā plkst. 18.00. Kalpaka bulvārī 13, 1.stāva zālē.

“LMA Dizainu dienu ('24)” programma šeit.

Izstādes un Pop-Up veikala darba laiki:
6. jūnijs – 14. jūlijs
T.,C.,P.,S. plkst. 12:00 – 18:00, ieeja bez maksas.
Kalpaka bulvāris 13, 1. stāvs.

Dizaina dienas tiek rīkotas kopš 2007. gada. Tās organizē LMA Dizaina nodaļa, kurā ir piecas specialitātes: grafikas, produktu, interjera, metāla un modes dizaina, un šajā nodaļā bakalaura un maģistra programmās studē 208 studenti. Izstādē šogad piedalīsies arī LMA īstenotās starptautiskās maģistra programmas Pakalpojuma dizaina stratēģijas un inovācijas programmas – SDSI studenti. 

Pasākumu norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un partneri Latvijas Finieris, AJ Power, Valmiermuiža, 885, Tiny Giant Coffee, Arctic Paper, EHR, Radio 5.