Meklēt
Izvēlne

ATKLĀS LMA DIZAINA NODAĻAS 60 GADU JUBILEJAS IZSTĀDI – HEPENINGU “DIZAINA VIRTUVE”

15. martā Latvijas Mākslas akadēmijas aulā iesāksies LMA Dizaina izglītības un nodaļas 60 gades jubilejas programma, kas tiks atklāta ar izstādi – hepeningu "Dizaina virtuve". Triju nedēļu laikā LMA Dizaina nodaļas mācībspēki, kopā ar absolventiem un studentiem, būs aicināti sēsties pie viena darba galda un individuāli vai kopā pavadīt dažas stundas "cepot un šmorējot" jaunas, esošās vai nepabeigtās idejas vai risinājumus. 

LMA aulā Dizaina nodaļas kolēģi izveidojuši pasākumu kopumu, kas caur sarunām un dažādiem redzējumiem un pieredzēm ļauj iegūt plašāku un vispusīgu skatu uz dizaina izglītības norisēm akadēmijā. Katru dienu izstādē darbosies tās dalībnieki – LMA Dizaina nodaļas studenti, absolventi, un pasniedzēji.  Šajā satraucošajā un skaudrajā laikā, ikviens būs aicināts caur dizaina valodu iniciēt un īstenot arī Ukrainas tautai atbalstošas idejas vai praktisku palīdzību. Izstādes procesuālā daba sniegs iespēju satikties, sarunāties un arī atbalstīt vienam otru.

Kā uzsver LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde: “LMA Dizaina nodaļa raugās uz dizainu kā uz procesu – nepārtrauktu darbošanās un domāšanas veidu. Arī šodien, kad mūsu domas un darbi saistās ar šodienas izaicinājumiem, atbalstu un palīdzību, empātiju un kritisko domāšanu, vēlamies uzsvērt, ka satikšanas spēks mūs visus var iedvesmot, ne tikai diskutēt par dizaina izglītības mantojumu vai tendencēm mijiedarbībā ar meistarību un praktiskajām zināšanām.

Svinību programma piedāvās arī sarunu vakarus, kuros vadošie dizaina vēstures un procesu pārzinātāji stāstīs par nozares gaitu, pavērsieniem un sasniegumiem.

Otrdienu un ceturtdienu vakaros (17., 22., 24., 29. martā) plkst. 18.30 LMA aulā aizraujošus Latvijas dizaina virtuves stāstus klātienē stāstīs dažādi speciālisti – no zināmākajiem Latvijas dizaineru pionieriem līdz nesenākiem un starptautiski apbalvotiem LMA Dizaina nodaļas absolventiem. Arī LMA Atvērto durvju dienu laikā, 24. martā plkst. 17.00 klātienē notiks Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu prezentācijas.

Izstādes procesuālā daba, sākot no pirmās dienas, ļaus piedzīvot, kā nonākt līdz rezultātam jeb galvenajam notikumam 1. aprīlī – izstādes noslēgumam, kas atspoguļos pasākumu norises laikā īstenotās dizaina jaunrades un simbiozes. Tāpat noslēgumā tiks prezentēts arī LMA Dizaina nodaļas 60 gadu gājumam veltīts iespieddarbs, kas iepazīstinās ar zīmīgiem Dizaina nodaļas veidošanās pieturpunktiem.

Pasākuma programma var mainīties, ņemot vērā karadarbību Ukrainā. Visa aktuālā informācija pieejama LMA sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Izstāde atvērta no 15. marta līdz 1. aprīlim, darba dienās un brīvdienās no plkst. 12.00 līdz 19.00.

Ieeja izstādē un dalība citos jubilejas pasākumos ir bez maksas. Ieeja LMA ēkā no sētas puses ar vakcinācijas un/ vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu un lietojot medicīniskās maskas vai FFP2-FFP3 respiratorus bez vārsta.

LMA Dizaina nodaļas 60 gadu svinību programmu atbalsta VKKF, NORD ID, Arctic Paper, Antalis, Gardu Muti, Balticovo, Orkla Latvija.