Meklēt
Izvēlne

Atklāta pirmā studentu galerija

Uzsākot mācību gadu Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Andrejsalā atklāja savu jauno lolojumu "Galeriju L".

Svaigi krāsotās telpas rotā LMA glezniecības 2. kursa studentu izstāde "Prologs". Mākslas darba prologs ir tā autors! Lai taptu gleznojums, ir jātop māksliniekam! Studenti izstādījuši darbus, kuros redzams un sajūtams pats mākslinieks - kā burtiskā, tā pārnestā nozīmē.
Galerijas atklāšanā piedalījās Kultūras ministrs Ints Dālderis un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, kurš pauda prieku par akadēmijas studentu daudzsološo prologu.
Izstādē apskatāmi LMA studentu - Gundegas Kaņepājas, Kristas Dzudzilo, Zanes Tučas, Laimdotas Steķes, Dārtas Leiškalnes, Madaras Neikenas, Laimas Steikas, Māras Brīveres, Dagnes Ventiņas un Raita Hroloviča darbi eļļas, akrila un grafikas tehnikā. Kā studenti teica izstādes atklāšanā: "Ir jāmācās nevis mīlēt sevi mākslā, bet mākslu sevī!"
Studenti studentiem! "Galerijas L" pārstāvji aicina visu mākslas nozaru pārstāvjus, īpaši studentus, turpmāk realizēt visinteresantākos projektus, sadarbojoties ar "Galeriju L".
Naktī no 4. uz 5. septembri notiek mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2010", arī Andrejsalā notiek spilgti, skaļi un pārsteigumiem bagāti pasākumi. Arī "Galerija L" aicina ciemos naksnīgos mākslas cienītājus, lai padarītu "Balto nakti" krāsaināku un kopīgi apgleznotu galerijas sienu. Šai naktī „Galerija L" būs atvērta no 13.00 - 00.00.
"Galerija L" izvietota arhitekta Augusta Malvesa 1910. gadā projektētā īres namā, kurā dzīvoja arī studenti.
Izstāde apskatāma no 1. - 22. septembrim bez maksas.
Adrese: Rīga, Alūksnes iela 5, netālu no Andrejsalas.
Darba laiks: Pirmdiena - Sestdiena: 13.00 -19.00


"Galerijas L" kontaktpersona
Gundega Kaņepāja
mob. tālr. nr. +37125538690, e pasts
"Galerijas L" mājas lapa www.galerija-l.lv