Meklēt
Izvēlne

ATVĒRTĀ VIESLEKCIJA "FEMINISMA VIZUĀLAIS AKTĪVISMS UN ĶERMENIS"

2021. gada 5. martā pl. 10:30 lekciju kursa “Ievads feminisma un dzimtes teorijās” ietvaros notiks atvērtā lekcija – tikšanās ar mākslas vēsturnieci un teorētiķi Basiju Slivinsku.

Lekcijas laikā Basija Slivinska stāstīs par jauno grāmatu “Feminisma vizuālais aktīvisms un ķermenis” (Feminist Visual Activism and the Body), kas viņas redakcijā iznāca 2020. gada nogalē Routledge izdevniecības paspārnē. Sarunas laikā tiks pārrunāts, kādā veidā mūsdienu feministiskā māksla reaģē uz aktuālām problēmām un jautājumiem (nevienlīdzība, ievainojamība, dekolonizācija u.c.), izmantojot ķermeni kā pretošanās, kritiskas izjautāšanas un atjaunotnes instrumentu. Sarunu vadīs: LMA pasniedzēja un doktorantūras studente Jana Kukaine.  

Sarunai aicināti pievienoties visi interesenti:
Zoom saite klikšķināt Šeit
Meeting ID: 869 1392 5223
Passcode: body

Basija Slivinska (Basia Sliwinska) ir poļu izcelsmes mākslas vēsturniece, kuratore, kritiķe un ietekmīgā akadēmiskā izdevuma Third Text redaktore. Basija Slivinska ir specializējusies 20. un 21. gadsimta mākslā, īpaši izceļot feminisma un sieviešu mākslinieču prakses. Dzīvo un strādā Londonā, un pasniedz Londonas Mākslas universitātē (University of the Arts London). Ir monogrāfijas “Sievietes ķermenis spogulī: laikmetīgā māksla, estētika un dzimtes Brīnumzeme” (The Female Body in the Looking-Glass: Contemporary Art, Aesthetics and Genderland, 2016) autore, kā arī viņas redakcijā 2018. gadā Routledge laida klajā grāmatu “Attēla evolūcija: politiskā rīcība un digitālā patība” (The Evolution of the Image: Political Action and the Digital Self).