Meklēt
Izvēlne

Baibas Briedes personālizstāde "+- 2012"

No 2012. gada 7. līdz 30. decembrim Jūrmalas pilsētas muzejā būs aplūkojama Baibas Briedes gleznu izstāde „+- 2012”. Visi laipni aicināti apmeklēt izstādes atklāšanu š.g. 7. decembrī plkst. 17.30!

Izstāde „+- 2012” ir sestā Baibas Briedes personālizstāde, kurā eksponētas gleznas, kas tapušas 2012. gadā un nesenā pagātnē, kas sakrīt ar sarežģītu, dramatisku pārdzīvojumu pārpilnu posmu autores personīgajā dzīvē. Miers meklēts un rasts nemitīgā darbā un nebeidzamos radošos meklējumos, kā rezultātā 2012. gadā autore realizējusi vairākas personālizstādes un piedalījusies kolektīvajās izstādēs.

Mākslinieces galvenā darbības joma ir glezniecība, papildus praktizējot stikla mākslu un dizainu. Baiba Briede ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu tēlotājmākslā, un šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas konceptuālās mākslas meistardarbnīcā Ivara Heinrihsona un Ievas Iltneres vadībā, lai iegūtu maģistra grādu. Mākslinieciskās prasmes regulāri tiek papildinātas Itālijā, kur studiju ietvaros praktizējas arī šobrīd.

Izstādē skatāmajos darbos palikusi nemainīga tendence izpausties abstraktās glezniecības izteiksmē, tādējādi izsakot savus dvēseles pārdzīvojumus. Autori saista abstrakcionisma ideja, tās piedāvātā neierobežotā formas daudzveidība un metode. Bezpriekšmetiskās mākslas specifika nosaka atkāpšanos no mimēzes. Pateicoties izteikti universālam un nosacītam raksturam, bez uzdevuma sludināt subjektīvu patiesību, gleznas atspoguļo Baibas Briedes pasaules redzējumu, ļauj katram tajās saskatīt to, ko vēlas redzēt un rada emocionālu pārdzīvojumu un noteiktu noskaņu. Savos darbos autore vēlas radīt fantastisku paralēlo pasauli izmantojot radošu piegājienu tehniskajā ziņā.

Darba laiki:
Pirmdien, otrdien: slēgts
Trešdien – svētdien: 10.00 – 17.00

Ieeja izstādē bez maksas.

Jūrmalas pilsētas muzejs
Tirgoņu iela 29, Majori
Mājas lapa: www.jurmalasmuzejs.lv