Meklēt
Izvēlne

"BDO JAUNO MĀKSLINIEKU BALVU 2021" SAŅEM – REINIS BĒRZIŅŠ!

2022. gada 7. janvārī eksperimentālā mākslas telpā “PILOT” tika atklāta izstāde un paziņots “BDO jauno mākslinieku balvas 2021” laureāts. Šogad par balvas uzvarētāju tika atzīts mākslinieks, LMA Glezniecības apakšnozares absolvents  Reinis Bērziņš   ar darbu “///(((!”.

Reiņa Bērziņa veidotais darbs "///(((!" sastāv no vairākiem skulpturāliem objektiem un eļļas gleznām uz audekla, kuras ir balstītas idejā par skaņu. To vizuālajos risinājumos ir redzamas paralēles ar mūzikas instrumentiem, skaņas aparatūru, reversās inženierijas praksi, kā arī kādas nezināmas, paralēlas dzīvības formas apjausmām. 

Izstādē apskatāmi visu konkursa finālistu darbi, Amandas Krūmiņas darbs "Koks. Atmiņas. Laikmetīgā marketrija. (Bērnības kadri) – Es uz kazas", Brendas Lindas Jansones darbs "Stigma zem dermas", Kristīnes Daukštes "Aktuālais mīkstums pēc ķemmes bedrīšu kultūras", Liānas Mihailovas "Pakāpeniski mainīgie", Madaras Kvēpas "Vesels", Uģa Albiņa "Nevilcinieties uzdot jautājumus", kā arī šī gada laureāta Reiņa Bērziņa darbs “///(((!”

“BDO jauno mākslinieku balva” šogad tiek piešķirta otro reizi. Šogad uz to pieteicās 27 pretendenti, no kuriem žūrija izvēlējās septiņus finālistus. Laureāts saņem naudas balvu 2000 eiro apmērā.

“BDO jauno mākslinieku balvu” rīko “BDO Latvia” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Laikmetīgās mākslas centru “Kim?” un eksperimentālo mākslas telpu “Pilot”. Balvas mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus pēc maģistra studiju beigšanas kādā no vizuālās mākslas, audio-vizuālās mediju mākslas vai dizaina nozarēm, sniedzot atzinību un finansiālu novērtējumu.

Izstāde "Pilot" telpās apskatāma līdz 2022. gada 28. februārim, ievērojot Latvijas Republikā noteiktos ierobežojumus Covid-19 vīrusa ierobežošanai. Darba laiks no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 12.00 – 18.00, (svētdiena, pirmdiena brīva). Adrese: Rīgā, Riharda Vāgnera ielā 3.

Foto: Kristīne Madjare